PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Atlétika: Maratoni futóink álltak rajthoz

Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2016. 08. 21. 22:26

Olimpia-Atlétika: Maratoni futóink álltak rajthoz
Az olimpia utolsó napja egyben az atlétikai versenyek utolsó napja is volt Rióban.

Az atlétikai versenyek utolsó napja is volt Rióban az olimpia utolsó napja.

Ekkor már csak egyetlen versenyszámot rendeznek a hagyományoknak megfelelően, ez pedig a férfi maratoni futás, amelynek aranyérmét a győztes hagyományosan a záróünnepség keretében veszi majd át.

Ebben a számban két magyar induló volt, Csere Gáspár és Józsa Gábor személyében. Érmes reményeink a versenyt megelőzően itt sem voltak, ezt pedig a látottak is igazolták. Józsa végzett előrébb a két magyar közül, aki a legjobb százon kívülről kapaszkodott fel az utolsó két kilométeren, végül a nyolcvanhetedik helyen futott be 2 óra 23 perc 22 másodperces idővel. Csere Gáspár tempója az elején volt viszonylag jó, sokáig a nyolcvankilencedik helyen haladt, az utolsó hét kilométerre azonban elfáradt, végül a 109. helyre érkezett be 2:28.03-mal.

A számot a kenyai Eliud Kipchoge nyerte 2:08.44-gyel, az etióp Feyisa Lilesa lett az ezüstérmes, a bronzérmet pedig az amerikai Galen Rupp kapja majd az éjszakai díjátadón.