PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Atlétika: Második nap

</R Ft
   </R Ft

2016. 08. 14. 14:06

Olimpia-Atlétika: Második nap
Az olimpia atlétikai versenysorozatának második napján két olyan versenyszámot rendeztek, amelyekben magyarok is indultak.

Két olyan versenyszámot is rendeztek az olimpia atlétikai versenysorozatának második napján, amelyekben magyarok is indultak.

Férfi diszkoszvetésben a második nap délelőttjén tartották a döntőt. A finálé két részből állt, az első fordulóban 12 versenyző álhatott dobókörbe, közülük négyen estek ki három dobósorozatot követően.

Szerencsére a magyar induló, Kővágó Zoltán nem esett ki az első forduló után, 64.50-es dobásával az ötödik helyen jutott az érmekről döntő második fordulóba. Nem folytathatta viszont a küzdelmeket a belga Philip Milanov, a svéd Axel Härstedt az amerikai Mason Fimley és a litván Adrius Gudzius sem. A második fordulóban aztán Zoli már nem tudott javítani, két helyet rontva a hetedik pozícióban fejezte be a küzdelmeket 64.50-nel. Az olimpiai bajnok a német Christoph Harting lett 68.37-es új egyéni csúccsal, az ezüstérmet a lengyel Piotr Malachowski szerezte meg, a bronzot egy másik német, Daniel Jasinski kapta.

A nőknél a távolugrás küzdelmeivel folytatódott a hétpróba versenyszáma. Zsivoczky-Farkas Györgyi 3734, Krizsán Xénia pedig 3612 pontról várta a továbbiakat. Györgyi 599 centimétert ugrott elsőre, második ugrása csak egy centivel maradt el az egyéni csúcsától, 631 cm lett, az utolsó próbálkozást pedig elrontotta, érvénytelen lett a kísérlet. 946 ponttal honorálták a teljesítményét, összetettben 4680 ponttal a tizenegyedik helyen áll. Xénia elsőre 621, másodikra 608 centimétert ugrott, a harmadik kísérlete Györgyiéhez hasonlóan érvénytelen lett. Produkciójára 874 pontot kapott, jelenleg 4486 ponttal a huszonharmadik helyen áll.

Magyar idő szerint hajnalban rendezték meg hétpróbában a nőknél a két záró számot. Gerelyhajításban és 800 méteres síkfutásban kellett még a hölgyeknek eredményt elérni. Zsivoczky-Farkas Györgyi előbbiben 48.07-et ért el, ezzel a kilencedik helyen zárt gerelyhajításban, 823 pontot kapott érte. Krizsán Xénia legjobb kísérlete 49.78 volt, neki ez a legerősebb száma, 856 pont járt ezért a teljesítményért. Hat szám után a két lánynak 5503 illetve 5342 pontja volt összetettben.

A 800 méteres síkfutásban Györgyit és Xéniát azonos futamba, a másodikba osztották be. Györgyi a negyedik helyen kezdte, egy kör után a harmadik volt, végül másodikként érkezett be. A második futamot az amerikai Barbara Nwaba nyerte meg 2:11.61-gyel, magyar riválisa 2:11.76-tal futott be a második helyen, ezért 939 pontot kapott. Xénia lett a harmadik a futamban 2:13.46-tal, amiért 915 pont járt. A 800 méteres síkfutást az összetett listán a 8-9. helyen fejezték be a lányok. Összetettben az olimpiai bajnok 6810 ponttal a belga Nafissatou Thiam lett, a brit Jessica Ennis-Hill 6775-tel második, a kanadai Brianne Theisen-Eaton pedig a harmadik helyen zárt. Zsivoczky-Farkas Györgyi 6442 pontos új egyéni csúccsal nyolcadik, Krizsán Xénia pedig 6257 ponttal a tizenhatodik helyen fejezte be az olimpiát.