PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Férfi vízilabda: Brazília-Magyarország

2016. 08. 15. 13:29

Olimpia-Férfi vízilabda: Brazília-Magyarország
A riói olimpia kilencedik napjának esti programjában a Benedek Tibor által irányított magyar férfi vízilabda válogatott a házigazda brazilok ellen ugrott medencébe az A-csoport záró fordulójában.

Az A-csoport záró fordulójában a magyar férfi vízilabda válogatott a házigazda brazilok ellen ugrott medencébe.

A tét nagy volt, hiszen a fiúk tudták, hogy ha kettővel, vagy annál többel kikapnak, akkor bizony megszégyenülve kulloghatnak haza, a csoport ötödik helyén végezve. Viszont bármilyen arányú győzelem esetén csoportelsőként léphettünk volna tovább.
Egy kicsit a hangulattól megilletődve, de ennek megfelelően kezdtek a srácok, méghozzá abszolút telt ház előtt abban az uszodában, ahol korábban az úszóversenyeket rendezték. Az első negyedben a kék sapkában játszó magyar csapat elhozta a labdát a ráúszásnál, az első helyzet azonban kimaradt. Gólt mégis mi szereztünk, hiszen miközben Nagy Viktor hátul a kapuban parádézott, a 4. percben Varga Dénes iszonyatos erejű bombájával vezettünk. Hosnyánszky Norbi, az ötödik percben megduplázta az előnyünket, két perccel később pedig Vámos Marci háromra növelte az előnyt, brazil gól nem született az első negyedben.

A második nyolc perc elején is elhoztuk a ráúszásnál a labdát, de gólt szerezni ezúttal sem sikerült az első támadásból, viszont a brazilok kaptak egy emberelőnyt, amivel nem tudtak élni. A magyar gólcsendet Hárai Balázs törte meg a tizenkettedik percben, majd Zalánki Gergő balról lőtte ki a honosított, szerb származású Slobodan Soro kapujának bal alsó sarkát, ezzel már 5:0 volt ide. Az ellenakcióból ötméterest harcoltak ki a hazaiak, ezt Guimaraes értékesítette, ezzel megszerezve csapata első gólját. 5:1-gyel mehettek a srácok az ötperces nagy szünetre.

A szünet után ismét a magyar csapat hozta el a labdát, Hosnyánszky lövése azonban nem talált kaput támadásban. Norbi, három perccel később, emberelőnyben már nem kegyelmezett, betette a brazil kapuba a hatodik magyar gólt. A következő brazil támadásból megszületett az ellenfél első akciógólja, Felipe Perrone ellőtt labdája találta meg az utat Nagy Viktor kapujába. Ezt követően a huszonegyedik percben Crivella faragta háromra a brazil hátrányt, majd Hárai szinte azonnal válaszolt, 7:3 lett a harmadik negyed vége.

A záró, negyedik nyolc perc is magyar támadással, rossz lövéssel indult. Aztán egy szép védekezés után Kis Gábor szenzációsan becsavarta a nyolcadik magyar találatot, brazilok pedig a harmincadik percben Oneto révén szerezték a negyedik góljukat. Az ellentámadásból még ugyanabban a percben Manhercz lőtt a kapuba, bár a labdát fognia kellett volna Sorónak, mindegy, megszületett a kilencedik magyar gól. Az utolsó szó a braziloké lett, Oneto megszerezte nekik a hatodikat, ám ez már nem osztott, nem szorzott, 10:6-ra megnyertük az utolsó csoportmeccset és megnyertük a csoportkört. Ezzel eldőlt az is, hogy kedden a másik csoport negyedik helyezettjével, Montenegróval játszunk majd az elődöntőbe kerülésért. A másik három negyeddöntőben Görögország Olaszországgal, Brazília a horvátokkal, a szerbek pedig a spanyolokkal játszanak majd.