PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Férfi Vízilabda: Magyarország-Montenegró

Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2016. 08. 16. 22:14

Olimpia-Férfi Vízilabda: Magyarország-Montenegró
Miután magabiztos játékkal, Brazília legyőzésével megszerezte a csoport elsőséget a Benedek Tibor irányította magyar férfi vízilabda válogatott, a másik csoport negyedik helyezettjével, Montenegróval találkozott.

Brazília legyőzésével megszerezte a csoportelsőséget a magyar férfi vízilabda válogatott, ami a negyedik helyezett Montenegró ellen  szállt vízbe.

Sajnos kezdett jól a magyar válogatott. Az első negyed elején, a ráúszásnál Montenegró csapata elhozta a labdát, pozitívum, hogy legalább gólt nem szereztek az akcióból. Nem úgy a harmadik percben, amikor is Drasko Brguljan értékesített egy emberelőnyt.
A krónikához tartozik, hogy a hölgyek után a fiúk is folytatták a kapufát eltalálás kényszerű olimpiai versenyszámát, rengeteg magyar helyzet kimaradt.

A hatodik percben viszont egy bement, Manhercz Krisztián emberelőnyből egyenlített. Sajnos a válasz sem késett sokáig, Ivovics ugyan eltalálta a magyar kapufát a másik oldalon, viszont az ismétlés már beakadt a végén, 1:2-es, katonás eredménnyel mehettünk pihenni.

A második negyedben is az ellenfélhez került először a labda, gólt mégis csak a 10. percben sikerült lőniük, igaz akkor – képletesen szólva – a londoni Trafalgar térről rakta be Nagy Viktor kapujába Radovics a harmadik montenegrói gólt. Aztán a következőt is ő szerezte egy perccel később, így már 4:1-re vezettek. A folytatásban is kapkodtunk, ezen a nyugtató jellegű időkérés sem segített, bár a tizennegyedik percben Erdélyi Balázs szépített. Az ötödik gólt igencsak vitatható körülmények között szerezték meg a montenegróiak, mindenesetre megadták, a másik oldalon Varga Dénes válaszolt és ezzel kialakult az első félidő végeredménye, 3:5 oda.

A második félidő elején is elhozták a labdát, a tizennyolcadik percben pedig a röhejes védekezésünket kihasználva, Paskovics centerből növelte háromra csapata előnyét. Ezt követően kezdett magához térni a csapat, Előbb Vámos Marci vágta be Scsepanovicsnak jobbról, aztán ezt még egyszer megtette emberelőnyben, így már csak egy volt a hátrány a 22. percben. Két perc alatt még három gól esett, 6:8-cal fordultunk az utolsó negyedre.

Ezt aztán emberelőnyben kezdtük, miután elhoztuk a labdát, Erdélyi pedig balról talált be a montenegrói kapuba. Válaszképpen Ivovics újabb akciógólt lőtt, majd Vámos hozta vissza a mieinket egyre. Az egyenlítés egy perccel a vége előtt, Varga Dénes távoli bombájával sikerült, következhettek a büntetők.

Biztatóan kezdődött a párbaj, hiszen a két Varga, Dénes és Dániel dobta be az első két ötöst, miközben a montenegróiak sem hibáztak. A következő párban csak Darko Brguljan volt eredményes, Vámos Márton sajnos a kapusba lőtte az ötösét. Janovics és Hosnyánszky is hibázott a negyedik párban, Paskovics viszont nem, ez pedig 11:13 arányú vereséget és kiesést jelent, a magyar férfi vízilabda válogatott csak a helyosztón vehet részt, legjobb esetben ezt az olimpiát is az ötödik helyen zárhatja, akárcsak az előzőt.

A brazil-horvát meccs vesztese lesz a következő ellenfél.