PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Férfi vízilabda: Magyarország-Szerbia

2016. 08. 06. 23:42

Olimpia-Férfi vízilabda: Magyarország-Szerbia
Száguldunk is tovább vízilabdázni.

A fiúknál ugyanis nem akármilyen rangadóval kezdődik az olimpia. Szerb-magyar!

A szerbeknek még nincs olimpiai aranyérmük, nekünk már 10 is van. Mindkét csapat elképesztő formában van, a legutóbbi randevújuk szerb győzelmet hozott Belgrádban a felkészülés során. Fontos tudni, bár ki ne tudná, hogy London óta nagyon sokat változott a magyar vízilabda, már nem Kemény Dénes, hanem Benedek Tibor a szövetségi kapitány. Nyilván neki is fontos lenne győzelemmel nyitni a tornát, de ha ez nem sikerülne, akkor sem kell a falnak rohanni vagy öngyilkosságot elkövetni. Mindenesetre egy győzelem megadhatja az alaphangot a magyar szereplésnek. A legutóbbi játékokon is szerb-magyarral kezdődött a torna, annak a meccsnek vereség lett a vége! Lássuk, most sikerül-e megverni az ősi riválist!

Első félidő:

1. negyed: Kék sapkában a mieink, fehérben a szerbek, akik elhozzák a labdát az első ráúszásnál. Az első, középről érkező lövést pedig Nagy Viktor védi! Aztán Szívós kap a másik oldalon centerben egy labdát, és be is húzza a kapuba! Vezetünk! A negyedik percben 2:2 az állás, amikor emberelőnyben játszunk. Két lövést ereszt meg távolról Hosnyánszky, az egyikből kapufa lett, a másikból pedig kissé jobbról egy hatalmas gól, igaz Pijetlovics is beleért! A szerb ellenakció elhal egy támadóhiba miatt! 3:2 ide! A hatodik perc az első negyedben szerb emberelőnnyel kezdődik, de nem lesz belőle semmi, mert kontrát fújnak a bírók! Megindulunk a szerb kapu felé, Varga Dénes leválik az emberéről, bekeveredik centerbe, majd középről ejt szép gólt! 4:3 ide! Az utolsó perchez közeledve Manhercz Krisztián labdát szerez, kapunk egy emberelőnyt, Benedek Tibor pedig időt kér! Az időkérés után alaposan megjáratjuk a játékszert, majd Vámos Márton lövi ki a kapu baloldalát! 5:3 ide! 18 másodperccel a vége előtt Filipovics elszórakozza a szerb szépítési lehetőséget, majd a mieink eldugják a labdát, lepörgetik az órát! 8 percnyi játék után kettővel vezetünk!

2. negyed: Most sikerül elhoznunk a labdát, mi támadunk, Kis Gáborról letépik a szerbek a sapkát, emberelőny! Viszont nincs gól, mert Vámos bal szélső lövése nem talál kaput! Varga Dénes a második perc végén gondol egyet és lő, miután kivédekeztünk egy kettős emberhátrányt. Csak kapufa! Filip Filipovics viszont a másik oldalon lövéssel próbálkozik és szépít! 5:4-re vezetünk! Kapunk egy ötméterest, miután szabálytalankodtak a centerünkkel, Varga Dani irgalmatlanul bevágja jobbra! 6:4! Ez az! Hosnyánszky középső lövését védi a kapus 4 perccel a nagy szünet előtt, majd hosszas labdajáratás után Zalánki Gergő kap labdát és próbálkozik lövéssel, újabb szerb védés! 6:4 ide! Két perccel a szünet előtt már 3 közte! Manhercz és Zalánki passzolgat középen, majd Manhercz vállalkozik kapura lövésre és bemegy! A másik oldalon szerv emberelőny, ezt Dusko Pijetlovics kihasználja! 7:5 ide! Egy perc még a szünetig, mi jövünk, Zalánki kap a jobboldalon labdát a kapu előtt és kiszorított szögből elképesztő nagy gólt lő! Bravó! 8:5! Varga Dénest kiállítják a szerb kapu előtt, időt kér az ellenfél! Ezt követően alaposan megjáratják a szerbek és gólt is lőnek Mandics révén a jobbszélről! Benedek Tibor 20 másodperccel a szünet előtt kér időt! Ezután előbb kívül járatjuk a labdát, majd Kis Gábor kapja azt centerben, kapura fordul vele és gólt szerez! 9:6 az állás a nagy szünetben!

Második félidő:

3. negyed: Elhozza a labdát Erdélyi Balázs, miután Gojko Pijetlovicsra váltottak a szerbek a kapuban, majd egy váratlan baloldali csavarással Hosnyánysky újabb magyar gól szerez! 10:6. Aztán kivédekezünk egy emberhátrányt, majd támadásban odaadjuk a szerb kapusnak a labdát! Aztán még egy szerb emberelőny, amit Jaksics használ ki, miután gatyáig kiemelkedik a vízből! 10:7! Négy perccel a harmadik negyed vége előtt Vámos lövését védi a kapus, sarokdobás, emberelőnybe kerülünk, de nem sikerült gólt szerezni, újabb magyar lövést véd a kapus! Filipovics kapufája után, két perccel a vége előtt jöhetünk, de Cámos 2 méteren belülről lőtt, ezért elveszik! Milos Csuk távoltól szerez újabb szerb gólt, 10:9 már csak! Jönnek, mint a talajvíz! Kapunk egy emberelőny, magyar időkérés! Megjátsszák a fiúk a center figurát, de Gojko Pijetlovics védi Szívós Marci középső lövését is! A szerbek is időt kérnek! Majd Mandics ejt a kapufára, az ellenakcióból emberelőnyt kapunk, amit jobbról Hosnyánszky használ ki! 11:9! Ez a harmadik negyed vége!

4. negyed: Elhozzuk most is a labdát, mi vezethetjük az utolsó negyed első támadását. A Kis Gábor elé érkező centerpassz nem jó, jöhetnek a szerbek emberelőnyben, Szlobodan Nikic ki is használja azt egy centerlövéssel! 11:10! Mis kapunk egy kettős emberelőnyt és Varga Dénes balról ki is lövi a hosszú felsőt! 12:10! A másik oldalon Mandics tüzel, Nagy Viktor véd! Négy perccel a vége előtt szerb kapufa, jövünk! De nem, mert kontrát fújnak Kis Gáborra, aztán Szívóst kiállítják! Kipontozódott Marci! Kijátsszák ziccerig és egyenlítenek! Filipovics! 12:12! Két perccel a vége előtt eggyel vezetünk, jönnek a szerbek! De a labda a miénk, mert kontrát fújnak! Aztán Kis Gábortól veszik el, mert víz alá vitte a labdát! A szerbek dobnak egy kapufát, majd hozzánk kerül a labda, Benedek Tibor pedig időt kér! A magyar támadásból nem lesz kapura menő lövés! Szerb időkérés viszont igen, 20 másodperccel a vége előtt. Aztán a szerbek kapnak egy emberelőnyt, amit Filipovics értékesít és itt a vége!

A magyar férfi vízilabda válogatott tehát döntetlennel, nem pedig vereséggel kezdi a Riói olimpiát, a végső győzelemre esélyes egyik csapattól sikerült egy pontot szerezni. A szerbek úgy mentettek pontot, hogy egyszer sem vezetett a meccsen. Mindkét csapat elégedett lehet, hiszen a mieink is mutattak biztató jeleket a jövőre nézve, az ellenfél pedig összeszedte magát. Magyar szempontból hétfőn jön a folytatás az ausztrálokkal!