PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Férfi Vízilabda:Magyarország-Brazília

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 08. 19. 22:14

Olimpia-Férfi Vízilabda:Magyarország-Brazília
Egy álom elúszott. A magyar férfi vízilabda válogatott nem jutott be a legjobb négy közé az olimpián.

Innentől kezdve a kármentés marad, vagyis legalább az ötödik helyet meg kell szerezni. Ehhez ma Brazíliát meg kell verni még egyszer, aztán a görög-spanyol meccs győztesével lehet lejátszani a helyosztó döntőjét. A brazilok legyőzése ennek a csapatnak kötelező házi feladat kell hogy legyen függetlenül attól, hogy tudjuk, Szívós Márton az olimpia után visszavonul, függetlenül minden egyéb körülménytől. Ma nyerni kell, nincs mese. Hát lássuk!

Első félidő

1. negyed: Kékben a brazilok, a fehér sapka a magyaroké és el is hoztuk. Rossz a bejátszás támadásban, a brazil centertámadás pedig Nagy Viktorban hal el. Aztán újfent pontatlan egy magyar passz, de védekezésben jó a blokk! 0:0! Nagy Viktor védéssel indul a negyedik perc, 2:0 ide, Zalánki lövését támadásban Slobodan Soro védi, Varga Dumi kezéről lesodorják a labdát. 2:0! Kontrát ítélnek a bírók két perccel a vége előtt, ennek a brazilok nem örülnek, mi viszont hozzuk előre a labdát. Decker Ádám átlövésből szerzi meg a harmadik magyar gólt. Emberelőnyt kapnak a brazilok és időkérés után a kapufát találják el, megint a mienk a labda. Mi is megkapjuk az emberelőnyt, időt kérünk. Erdélyi behúzza centerből a negyediket, vége az első negyednek!

2. negyed: Megszereztük a labdát, Vámos pedig jobbról átlövi a brazil védelmet, megvan az ötödik gólunk. A másik oldalon kapufát találnak ziccerben, időt kérünk támadásban, emberelőnyben leszünk. Varga Dani belövi, miután sikerül megjáratni, 6:1 ide! Hátul megint sikerül labdát szerezni aztán visszaadják a braziloknak, jöhet a magyar emberhátrány, de ebből sem dobnak gólt, csak az oldalhálót sikerül eltalálni. Négy perc még a nagy szünetig, hátul szerel Zalánki, aztán elrontjuk a támadást.  Kettős emberelőnybe kerülnek a brazilok, de a védekezés és a blokk is zseniális, nincs gól! Két perc van hátra, Manhercz lövése nem jó támadásban, emberhátrányba kerülünk és Ratko Rudic időt kér. Megjáratják a labdát, de a helyzet kimarad. A másik oldalon Decker ellen fújnak kontrát, védekezésben jó a blokk, Hosnyánszky passzát pedig sikerül a kapusba dobni. Oneto lövése is a blokkban köt ki, vége! 5 perces szünet következik!

Második félidő

3. negyed: A harmadik negyed ráúszását is megnyertük, Erdélyi Balázs pedig be is talál centerből. 8 gól a zsákban. Nagy Viktor véd emberhátrányban, aztán Vámos lő öt méteren belülről egy kapufát, majd a brazilok is megteszik ezt emberelőnyben. 8:1. Négy perc van hátra a harmadik negyedből, nem tudtak a brazilok gólt lőni emberelőnyben, de náluk a labda, 9:2 ide! Kapunk egy vicces ötméterest, amit Nagy Viktor komolyan kivéd! Aztán mi is kapunk egy ötöst, Soro ezt megfogja. Két perc van hátra, emberelőnyben támad a brazil csapat, időt is kérnek. Nem lőnek gólt emberelőnyben, amit mi is megkapunk, be is dobtuk. Jonas Crivella a másik oldalon válaszol. 10:4! Fél perc van hátra Kis Gábor emberelőnyből, középről szerzi meg a tizenegyediket. Vége a harmadik negyednek. 11:4!

4. negyed: Magyar labdaszerzéssel indul az utolsó negyed, gólt szerezni az első támadásból nem sikerül. Nagy Viktor védéssel indít, nem volt nehéz dolga, Decker csavarását pedig Soro védi. Ahogy Perrone lövését nagy Viktor is a másik oldalon. Négy percig tart még a meccs, Zalánki Gergő támadásban villog, gólt szerez, egy tucatnál járunk. Nagy Viktor is villog a kapuban, nem is tudnak neki gólt lőni emberelőnyből. Franco próbálkozott nem frankón. 12:4! Már csak két perc van hátra, Franco megint megpróbál egy lövést, nem jó, időt kérünk! Aztán megkapják a brazilok a zsugát, jól van, gyerekek! Perrone centerpassza nem jó, köszöni Nagy Viktor. 1 perc van hátra. Emberelőnyt kapunk, Varga Dénes pedig a kapufára lő, aztán egy picivel később javít, 13:4! Még egy kényelmeset véd Nagy Viktor, aztán ennyi volt!

Vége a meccsnek, a görög spanyol meccs győztesével játszunk majd, aztán lehet készülni a jövő nyári, budapesti vizes vb-re, néhány új embert beépíteni a csapatba. Merthogy új fejezetet kell kezdeni az olimpia után, ez biztos, jöjjenek a fiatalok a csapatba. De hát az már egy másik történet, addig még vagy a görögöket vagy a spanyolokat meg kell verni.