PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Női vízilabda: Magyarország-Ausztrália

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 08. 16. 22:01

Olimpia-Női vízilabda: Magyarország-Ausztrália
A magyar női vízilabda válogatott a negyeddöntőben folytatta szereplését a riói olimpián.

A negyeddöntőben folytatta szereplését a magyar női vízilabda válogatott.

Az ellenfél a roppant erős ausztrál válogatott lesz, akikkel a verseny előtt idehaza, Cegléden játszottunk döntetlent felkészülés gyanánt. A döntetlen most túlórát jelentene, vereség esetén pedig nem játszhatunk az érmekért. Most sokkal többet kell nyújtani, mint az amerikai csapat ellen, a hiba itt már nem fér bele. Egy győzelemmel és két vereséggel érkeztek a lányok erre a meccsre, csodálatos lenne a győzelmek számát kettőre növelni. Hát lássuk!

Első félidő

1. negyed: Fehér sapkában az ausztrálok, a mieink kékben játszanak. Elhozzuk a labdát, Bujka ellen szabálytalankodnak, emberelőnybe kerülünk de Garda Kriszta a kapufára lő. McGhie egy kontrából megszerzi a vezetést az ausztráloknak. Bujka ellen ítélnek támadásban, Webster passza nem jó a másik oldalon. 0:1! A negyedik percben támadunk, érkezik a lövés Antaltól a balszélről, a kapu tetejére tolja az ausztrál kapus. Ők jönnek, Webster bepattintja középről a második ausztrál gólt! 0:2!  Két perc van hátra az első negyedből, nincs még magyar gól, van viszont ausztrál időkérés! Bedobja Webster az emberelőnyt, már hárommal vezetnek. Aztán elveszik tőlünk támadásban, McGhie lő kissé balról, de véd a kapus! Tóth Ildikóval szabálytalankodnak az ausztrálok, ötméteres! Keszthelyi a helyére teszi a büntetőt, 1:3! Megvan a szépítés! Negyven másodperccel a vége előtt még kétszer lőhettek az ausztrálok, egyszer Gangl védett, másodszorra mellé dobták, vége az első negyednek!

2. negyed: Elhozzuk a labdát és emberelőnyt kapunk, Garda lőtt a balszélről, miután sikerült megjáratni, de nincs gól! A másik oldalon nem jó a centerpassz, aztán Bujka lövését védi az ausztrál kapus, most ők kapnak emberelőnyt. Ashley Southern értékesíti a helyzetet, megvan a negyedik ausztrál gól. Négy perc van hátra, mi támadunk, Czigány lövése is a kapufán csattan. Southern újabb helyzetet használ ki balról, megvan az ötödik ausztrál gól, kapust cserélünk, Kasó Orsolya érkezik! 5:1! Ez így csúnya! Két perc még a nagyszünetig, Kasó véd, aztán meglógunk egy kontrával, de nincs gól! Lejár az ausztrál támadóidő, emberelőny, Czigány jobbról belövi a másik oldalon. Ausztrál időkérés! 43 másodperc van hátra, Kasó megint véd egyet! Csabai 2 másodperccel a vége előtt beteszi Tóthnak, aki a dudaszó pillanatában a kapuba emel, 3:5 ezzel a nagy szünetben! BRAVÓ!

Második félidő

3. negyed: Most az ausztrálok hozzák el a labdát, ők támadnak. Webster balról a kapufára ejt. Keszthelyi centerezett az ausztrál kapu előtt, de nem szerzett gólt. Takács Orsi remekül blokkol hátul, gólt nem sikerül szerezni. Eltelt négy perc, Southern szerez újabb ausztrál gólt, 4:6 oda! Jöhetünk, kapunk egy emberelőnyt, amit gyorsan a kapusba sikerül lőni. A másik oldalon nem sikerül az ejtés, még egy előnyt kapunk, Beadsworth már nem jöhet vissza. Bíró Attila időt kér! Megjáratjuk a labdát és Bujka távolim lövéssel szépít! 5:6! Kettő perc van hátra, Kasó megszerzi a labdát, előredobja, jön Illéstől a centerpassz, Keszthelyitől meg az egyenlítés! Behúzza Rita! Időkérés! 6:6! Southern víz alá viszi támadásban a labdát, aztán kontrát fújnak, McGhie pedig gólt szerez a kapunk előtt, 6:7! Jöhetünk, páros kiállítás, nálunk Bujka megy ki. Gyenge a lövés, ők jönnek. Webster ejtése sem jó, szünet, eggyel mennek az ausztrálok!

4. negyed: Miénk a labda, vezethetjük az első támadást! Keszthelyi telibe lövi a kapufát, majd emberelőnybe kerülnek az ausztrálok! Nem lövik be a fórt! Antal Dóra is a kapufára lő támadásban, ami ott kifelé jön, az ausztrál oldalon befelé megy, Knox növeli kettőre a hátrányunkat! Négy perc van hátra, eggyel vezetnek, Antal Dóra a kapusba lő aztán hátul védekezik! Emberelőnyt kapun, balról Antal kiegyenlít! Ezt már nem rontja el! 8:8! Két perc van hátra, emberelőnyben játszunk egálnál, időkérés! Keszthelyi a kapufára dobja az emberelőnyt! Szerintem ebben már olimpiai bajnokok lehetnénk! Megint megvan a labda, Illés centerpassza nem jó, időkérés ausztrál oldalon! Döntetlen! Ha így marad, büntetők döntenek! Kasó véd közben, a másik oldalon lefülelik a centerpasszt, Vége! Jönnek a büntetők!

Büntetők:

Nyolc évvel ezelőtt elbuktunk az ausztrálok ellen egy büntetőpárbajt Pekingben az olimpián. Most lehetőleg ne tegyük! Mi kezdjük! Bujka belövi a sajátját! 9:8! Webster is belövi, nálunk Kisteleki teszi meg ezt! Southern is bedobja! Keszthelyi is beteszi a labdát a kapuba! Knox! Kihagyja! Kapufa! CZIGÁNY BELÖVI!!! Goffers is belövi, Antal Dóra következik! GÓL! BELÖVI! OTT VAN! 5:1-RŐL HOZTUK VISSZA!!!! DE HONNAN? Elődöntő! 13:11-re megvertük Ausztráliát!  Az Amerikai Egyesült Államokkal játszunk majd a döntőért!