PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Női vízilabda: Magyarország-Spanyolország

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   ;/Rate Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 08. 12. 09:36

Olimpia-Női vízilabda: Magyarország-Spanyolország
Második csoportmérkőzését játszotta az olimpián a magyar női vízilabda válogatott, s kikapott a spanyoloktól.

A magyar női vízilabda válogatott második csoportmérkőzését játszotta az olimpián

Bíró Attila együttesének jó lenne nyerni a spanyol csapat ellen, hiszen a csoportból mindenki továbbjut, egyáltalán nem mindegy, hogy a következő körben melyik együttessel játszunk, ehhez pedig minél jobb helyen kéne végezni. Ráadásul Amerikai ellen már egyáltalán nem lesz könnyű játszani, szóval jó lenne megcélozni a második helyet a csoportban, ehhez pedig ma nyerni kell! Lássuk, sikerrel vesszük-e az akadályt!

Első félidő

1. negyed: A fehér sapkás spanyolok elhozzák a labdát aztán ugyanazzal a lendülettel sikerül elveszteniük, kontra! Spanyol emberelőnyt ítélnek a bírók, sőt még egyet, de a kapufára blokkol Antal Dóri! Aztán beteszik Bujkának centerbe, nem fújnak semmit!  spanyol lövés a negyedik percben, remek blokk, de visszakerül hozzájuk, a következő lövést védi Gangl! Aztán a spanyol kapu előtt ötöst kapunk, Bujka be is lövi! 1:1. Ortiz hibáját vették észre a bírók! Két perc van még a szünetig, Gangl szerez labdát, kiállítás a spanyoloknál, időkérés nálunk! 2:1 oda! Egyenlíteni kéne! Bíró Attila reklamálásért sárgát kapott. A spanyolok meg egy gólt Bujkától a jobbszélről! Kijátszottuk az emberelőnyt! 2:2! 1 perc van hátra, nagyon jó a védekezés, miénk a labda. Bujka ellen fújnak egy kontrát. Garda Krisztinát kiállítják, spanyol időkérés! 10 másodperc van hátra. Takács Orsi beáll a kapufához és egy kézzel, szabályosan véd egy spanyol lövést, ezzel vége az első negyednek. 2:2

2. negyed: A spanyolok szerzik meg a labdát, aztán elveszik tőlük emberelőnyben, Csabai Dóra ment ki. A másik oldalon Kisteleki beteszi Bujkának, aki a kapufára lő. Aztán Espar lő a kapunkra, Gangl véd. Kisteleki lövését blokkolják. Négy perc van hátra, emberelőnyben támadunk majd egy lepattanót Szűcs kotor be a kapuba, 3:3! 2 perc még a nagyszünetig, 4:4 az állás, ötméterest kapunk! Keszthelyi Rita bevágja az ötöst. Jól van, vezetünk! Letelt a spanyol támadóidő, Beatriz Ortiz lövése pontatlan! Emberelőnyt kapunk, időkérés! Megjáratjuk a labdát, Keszthelyi középről, irgalmatlan erővel lövi be a Kisteleki Hannától kapott passzt! 6:4! Ötméteres a másik oldalon, Godoy belövi! 18 másodperccel a nagy szünet előtt időt kérnek a spanyolok és egyenlítenek Forca Ariza révén egy távoli lövéssel. 6:6 az állás a nagy szünetben!

Második félidő

3. negyed: Elhozzuk a labdát, megint meg lehet szerezni a vezetést! Bujka kiharcol középen egy ötöst és be is lövi, megint vezetünk, 7:6! Védekezésben lesodorjuk a center kezéről a labdát, aztán kontrát fújnak, megint a spanyoloké a labda! Anna Espar sajnos kiegyenlít egy spontán lövéssel jobbról! 7:7! Negyedik perc, rossz a centerpassz, jönnek a spanyolok és Anna Espar visszaveszi nekik egy távoli lövéssel a vezetést. Újabb magyar emberelőny, pontatlan passz miatt kimarad! 8:7 oda! Két perc van még a szünetig, kettővel megy a spanyol csapat. Emberelőnyt kapunk, Antal lövését védi a kapus. A másik oldalon ötöst adnak, Csabai Dóra volt szabálytalan. Tarrago belövi, 10:7 oda. Bíró Attila időt kér! Keszthelyi ejtését védi a kapus, a spanyolok is időt kérnek. Lepereg a hátralévő idő, vége! 3 gólos hátrányban vagyunk!

4. negyed: Elhozzuk a labdát aztán Keszthelyi ellen fújnak kontrát, nem volt veszélyes a spanyol lövés. Emberelőnybe kerülünk, Keszthelyi a kapusba lő. A magyar kapu előtt mellé dobják, aztán újabb fórt kapunk, ezt most Bujka kihasználja, 8:10! Negyedik perc, Gangl védett, már csak eggyel vezet a spanyol csapat. Támadásban beteszik Bujkának, nem fújnak semmit. A másik oldalon viszont kiállítás és spanyol gól középről, 11:9! Két perc van hátra, a spanyoloké a labda, Gangl véd egy lövést. Emberelőnyt kapunk, időt kérünk! 67 másodperc még! Kisteleki a kapufát találja el jobbról! 20 másodperc, időt kérnek a spanyolok! Letelt a támadóidő, mi jövünk, kontrát fújnak, a spanyolok lepergetik az órát, vége! Kikaptunk!

Második mérkőzésén tehát vereséget szenvedett Bíró Attila csapata a spanyoloktól. Ennek annyiban nincs jelentősége, hogy továbbjutunk, de nem mindegy, melyik csapattal negyeddöntőzünk. Baj nincs, az USA ellen lehet javítani, de rettenetesen nehéz lesz! Szombaton jön a folytatás!