PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Nyíltvízi úszás: Magyarok a középmezőnyben

Ma György napja van.
Holnap Márk napja lesz.

2016. 08. 16. 21:42

Olimpia-Nyíltvízi úszás: Magyarok a középmezőnyben
Lezárult a nyíltvízi úszás 10 kilométeres versenyszáma a nőknél és a férfiaknál egyaránt.

A nőknél és a férfiaknál egyaránt lezárult a nyíltvízi úszás 10 kilométeres versenyszáma, amelyben Risztov Éva és Olasz Anna, valamint Papp Márk révén voltunk érdekeltek.

A nők mezőnyében huszonhatan indultak, köztük két magyar, Risztov Éva és Olasz Anna. Akárcsak Londonban négy éve, Éva most is zseniálisan kezdett, szinte azonnal az élre állt. A brazil Okimoto és a francia azonban ez alkalommal nem engedték el a magyar lányt, szorosan a nyomában haladtak. A második kör felénél aztán a holland Sharon van Rouwendaal száguldott az élre, olyannyira, hogy a vége felé még inkább rákapcsolt, abszolút megérdemelten nyerte meg a futamot és ezzel az olimpiai bajnoki címet.

Olasz Anna a harmadik kört a negyedik helyen kezdte, addig az élmezőnnyel haladt, a végére már hetedik volt, végül a francia Mullert kizárták, így nem a tizenötödik, hanem a tizennegyedik helyen zárt Risztov Évi mögött, aki értelemszerűen a tizenharmadik lett. Tehát Sharon Rouwendaal lett az aranyérmes, az ezüstöt a kizárás miatt az olasz Rachele Bruni kapta, a bronzérem a brazil Poliana Okimoto nyakába került.

A férfiaknál Papp Márk bár sokáig tartotta magát az élmezőny végén a hatodik-hetedik hely környékén, sőt, még a harmadik helyen is állt a 2500 méteres ellenőrzőpontnál, végül a tizenharmadik helyen zárt, közvetlenül a tunéziai úszóklasszis, Oussama Melluli mögött. Az olimpiai bajnok ebben a számban a holland Ferry Weertman lett 1 óra 52 perc 59.8 másodperccel, célfotóval megelőzve a görög Szpirosz Janniotiszt, a bronzérem tulajdonosa pedig a francia Marc-Antoine Olivier lett.