PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Vívás: Szilágyi Áron olimpiai bajnok

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   /Rate& Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 08. 11. 16:57

Olimpia-Vívás: Szilágyi Áron olimpiai bajnok
Decsi Tamás és Szilágyi Áron is megkezdte a szereplését a riói olimpián, méghozzá a férfi kardozók egyéni versenyében. Szilágyi Áron megvédte olimpia bajnoki címét.

A férfi kardozók egyéni versenyében Decsi Tamás és Szilágyi Áron is megkezdte a szereplését a riói olimpián.

Nézzük először Szilágyit, hisz ő védi az olimpiai bajnoki címet, szóval az egyik legnagyobb név a mezőnyben. 9:2-es magyar vezetésnél kapcsolódunk be a mexikói Julián Ayala elleni asszóba és mire leírom ezt a mondatot, már 13:9 az állás. Aztán Áron bevisz két együttes találatot, amit neki adnak, 15:9 lesz ezzel a végeredmény, jöhet a fehérorosz Bujkevics! Szilágyi Áron továbbjutott!

Este nyolc órakor el is kezdődött a nyolcaddöntő, az első harmadba 1:1-es volt az állás. Sajnos a fehérorosz átveszi a vezetést. Azt azért mondjuk el, hogy Decsi Tamás az előző körben sajnos kikapott az orosz Kovaljovtól 15:10-re.

Vissza Áronhoz, aki közben egyenlít, majd visszaveszi a vezetést egy olyan együttessel, amit neki ítélnek, övé a pont. 3:2. Bujkevics egyenlít egylámpással, 3:3. Áron támad, együttes, 4:3 ide. Aztán már 5:3, majd szépít a fehérorosz. 5:4! Egylámpás tussal megint egyenlő, aztán már az ellenfél vezet. Támad a magyar fiú és együttessel egyenlít, de Bujkevics megint válaszol! Kitöréssel egyenlít Áron és megint jön a válasz! Jajj, de nehéz ez! Magyar egylámpás találat! 9:9! Aztán már vezet Áron mert támadást kezdeményezett és egyszerre talált Bujkeviccsel! 10:9! Kettő közte! Ugyanazt láttuk, mint a tízedik találatnál! 11:9 A zöld lámpa villan fel ismét, 12:9! Aztán mindkét lámpa felvillan, de Áron kezdeményez megint, 13:9! Szépít Bujkevics… Megvan a tizennegyedik magyar pont. És a tizenötödik is, miután három szépítő találat érkezett, Szilágyi Áron 15:12-re veri a fehérorosz ellenfelét és negyeddöntőt játszik néhány percen belül!

***

A román Tiberiu Dolniceanu ellen ponttal kezd Szilágyi Áron, ha ezt a meccset nyeri, éremért vív. 20:48-kor kezdődött az asszó. Egylámpás találattal már 2:0 ide! Együttes találat, a román kezdeményez, szépít és egyenlít is! 2:2! Aztán Áron átveszi a román támadását és belevág, villan a piros lámpa, megvan a harmadik és egyébként a negyedik találat is! 4:2. Együttes találat a nyolcadik percben, Áron támad, 6:4. 8:4-nél jön egy szünet.

A kard fegyvernem szabályai szerint akkor van szünet, ha az egyik fél (esetünkben Szilágyi Áron) eléri a 8 bevitt tust!

Jön a második félidő. Egylámpással kezd a román! 8:5! Még egyszer szúr a román, 8:6. Megint a zöld lámpa villan, 8:7. Aztán már a piros, 9:7! Megsérül a kezén Dolniceanu, ápolni kell! 9:9 az állás. A román indít támadást, Áron átveszi, visszatámad, együttes, vezet! Aztán még egy együttes, ez a pont is Ároné, 12:10! Egylámpás magyar találat, védés-visszaszúrásból 13:10. Két pont kell az elődöntőhöz! MÁR CSAK EGY! Még egyszer piros! Áron talál! 14:10! És megvan a tizenötödik is, ez is egylámpás! Szilágyi Áron elődöntős!

***

Magyar idő szerint este fél tizenkettő van, nemsokára következik Szilágyi Áron elődöntője. Az ellenfél az a dél-koreai Kim Dzsung Hvan, aki az előző olimpián a férfi kard csapatversenyben nyert aranyérmet, az egyéni versenyszámban csak a második selejtező körig jutott Londonban. Tavaly Kim megnyerte az Ázsia bajnokságot. Szeptemberben lesz 33 éves a koreai, tehát áron 7 évvel fiatalabb.

Áron talál be először és megint ő a támadó, együttes találat, 2:0. Egylámpás tussal már 3 ide! Aztán jön a negyedik találat is és az ötödik is. Ez már a londoni formát idézi! 5:0. És csak most tud Kim egylámpást bevinni! 5:1. Áron beviszi együttes tussal a hatodik találatot is. Jön az egylámpás szépítés, 6:2! Egylámpás magyar tussal 7:3 ide! Együttes találattal szépít a koreai, 7:4! És megvan a nyolcadik találat is, Áron beviszi egy támadással! 8:4 a szünetben! Együttes találat esetén a támadó félnek adják a pontot, annak, aki először indul, támadást kezdeményez!

Na, folytassuk! Koreai szépítő tussal 8:5! Védés visszaszúrás, Áron a támadó, 9:5! Már csak 4 tus kell, merthogy együttes találat és Áron a támadó! 11:6. Aztán Kim viszi be a hetediket és a nyolcadikat is. Egylámpás, 12:8 ide, már csak három tusra a döntőtől! Sőt! A következő akcióban Áron a támadó, együttes 13:8! Négyszer is betalál a koreai, már csak 13:12! Gyerünk, Áron! EGYLÁMPÁS!!! 14:12! Belevágott a támadásba! MEGVAN A TIZENÖTÖDIK!!!! Még egyszer megcsinálta ugyanazt Áron Ez is egylámpás! 15:12! Döntő! Megvan az esély a címvédésre!
***
Magyar idő szerint hajnali 2 órakor kezdődött a döntő asszó az aranyéremért. Szilágyi Áron ellenfele az amerikai Dary Homer volt. Áron egész nap kissé idegesen vívott, a fináléban viszont felszabadultan, látszólag minden teher nélkül küzdött. Ennek megfelelően is kezdett. Az első három tust ő vitte be az első félidőben, aztán viszont kétszer szépített Homer. A következő három találat már Szilágyi Ároné volt ismét, aztán megszületett a harmadik amerikai találat és a hatodik magyar szúrás is. Áron úgy érte el ez után a nyolc találatot, hogy közben csak egyet kapott, 8:4-gyel jöhetett a szünet.

A második félidőben az első tust Szilágyi helyezte el az ellenfelén, az ezt követő támadásból pedig ismét betalált, így már 6 volt közte, 10:4. Aztán magához tért egy kicsit Homer és a következő rövid időszakot 2:1-re hozta, viszont ötnél közelebb már nem jött, Áron talált négyszer, ő pedig csak kétszer, így kialakult a 15:8-as végeredmény. Magabiztos, kitűnő döntőbeli teljesítménnyel megvédte tehát olimpiai bajnoki címét Szilágyi Áron a férfi kardozók egyéni versenyében, ezzel szerezve meg a magyar küldöttség ötödik aranyérmét az ötödik napon.

Ez volt az utolsó egyéni versenysorozat vívásban, legközelebb a csapatversenyek következnek.