2016. 05. 13. 01:51

Sportolói ösztöndíjak paralimpikonoknak
Egy úszó, egy erőemelő és egy parafutót segítő atléta részesül ösztöndíjban a paralimpia évében.

Egy úszót, egy erőemelőt és egy parafutót segítő atlétát támogat a riói paralimpia évében a K&H mozdulj! paralimpiai kártyaprogram. Az ösztöndíj segítségével a sportolók biztosabb anyagi háttérrel készülhetnek a nyári játékokra.

Kevesebb, mint négy hónap van hátra a paralimpiáig – a magyar sportolóknak így minden energiájukat a felkészülésre kell fordítaniuk a legjobb eredmény elérése érdekében. Ehhez kíván a K&H biztos hátteret teremteni a Magyar Paralimpiai Bizottság ezüst fokozatú támogatójaként és a Magyar Paralimpiai Csapat pénzintézeteként. A K&H mozdulj! paralimpiai kártyaprogram révén pedig egyénileg is segíti a parasportolókat. Az eltelt tíz évben, 2006 óta tizenöt parasportolót és egy segítő részesült ebben a támogatásban.

A kártyaprogram jelöltjeire 2016-ban is közönségszavazás útján lehetett voksolni három kategóriában, egy hónap alatt 12 142 voks érkezett. A felnőttek közül Tunkel Nándor erőemelő nyert, míg a fiatal, tehetséges reménységek közül Iván Bence úszóra, a paralimpiai segítő kategóriában pedig Molnár Péterre, Orbán Csaba látássérült atléta edzőtársára szavaztak a legtöbben. Ők hárman nyerték  el a fejenkénti 800 000 forintos támogatást, amit a bank négy hónapig folyósít.

Mint Hendrik Scheerlinck, a K&H Csoport vezérigazgatója elmondta, hosszú távon elkötelezette magát a pénzintézet a tömeg- és az élsport támogatása mellett. Kiemelten a paralimpikonok mellett, akiknek elhivatottsága, eltökéltsége és kiváló teljesítménye követendő példa lehet mindenki számára. Miután a siker felé vezető út számukra még göröngyösebb, mint egy ép sportoló esetében, ösztöndíj programjukkal igyekeznek megteremteni a biztos anyagi hátteret ehhez. Az idei támogatottak közül Tunkel Nándor, illetve remélhetőleg a Molnár Péter által segített Orbán Csaba is képviseli hazánkat Rióban, így számukra kiemelkedő jelentőségű a paralimpia előtti utolsó nagy hajrában nyújtott támogatás.

A felnőtt kategória nyertese Tunkel Nándor erőemelő, aki 56 százalékkal szerezte meg az első helyet. A 49 kilogrammos súlycsoportban versenyző kiváló erőemelő 2015-ben az egri IPC Erőemelő Európa-bajnokságon ezüstéremmel örvendeztette meg a hazai szurkolókat. Fejlődése töretlen, idén februárban megjavította az országos rekordot. Komoly esélyekkel készül a paralimpiára.

Reménység kategóriában a szavazatok 52 százalékával nyert Iván Bence paralimpikon úszó, aki fiatal kora ellenére számos kiemelkedő eredménnyel büszkélkedhet – az elmúlt  évben az országos bajnokságon egyéni csúcsokat úszott, 100 méteres hátúszásban bajnoki címet szerzett.

Molnár Péter a segítő kategóriában a szavazatok 61 százalékával nyert. Péter korábban paraatléta volt, azonban a kategóriák összevonása miatt nem lehet résztvevője paramaraton versenyeknek. Így Orbán Csaba látássérült futó segítőjeként készül nagy erőkkel a paralimpiára.