Új helyszínen, korszerű rendelőkben, megújult környezetben folytatja munkáját a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Foglalkozás-egészségügyi és Munkahigiénés Központja.
A Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ 2009-ben hozta létre a Foglalkozás-egészségügyi és Munkahigiénés Központot, amelynek elsődleges feladata az egyetem dolgozóinak ellátása volt, akkori telephelyén a Nyár utcában. Rá egy évre, 2010-ben az egyetem munkatársait és és hallgatóit fogadó háziorvosi szolgálattal bővült a tevékenységi köre. Fejlődött, bővült az egység, ezzel párhuzamosan az alkalmazottak száma is nőtt, egyre több feladatot tudtak felvállalni. Jelenleg a PTE polgárai mellett – ideértve a többezer külföldi hallgatót is – piaci alapon külső cégek munkavállalóinak foglalkozás-egészségügyi ellátását is végzik.
Az elmúlt esztendőben mintegy tizennégyezer hozzájuk fordulót láttak el, összesen több mint harminckilencezer orvos-kliens találkozás történt a központ rendelőiben. Tevékenységükben a megelőzés kiemelt helyen szerepel, a foglalkozás-egészségügyi vizsgálatra többnyire a munkavégzésre alkalmas páciensek érkeznek, ezért lehetőség van az éves ellenőrzéseken az egészség megőrzésére és az életminőség javítására alkalmas tanácsokkal ellátni az egyébként panaszmentes dolgozókat, hallgatókat.
Az eltelt tizenöt év alatt kinőtte a Nyár utcai épületét a foglalkozás-egészségügyi központ. Idén ősszel új helyre költöztek, a Klinikai Központ Rákóczi úti épületegyüttesében fogadják a foglalkozás-egészségügyi ellátásra érkező dolgozókat és hallgatókat. A „C” épület Ambulanciáján esztétikus és korszerűen felszerelt rendelőkben látják el a pácienseket. Ezzel együtt a „B” épület második szintjén modern irodákat alakítottak ki a a részükre.
Az új telephelyen továbbra is elérhetőek az eddigi szolgáltatások, úgy mint foglalkozás-egészségügyi alap- és szakellátás, családorvosi rendelés, valamint munkapszichológiai konzultáció. Az idén a PTE Általános Orvosi Karán alapított Foglalkozás-orvostani Intézet is a Rákóczi úton működik, így a szakma képviseletén túl az egyetemi hármas funkciók - oktatás, kutatás, gyógyítás - egy helyen valósul meg. Az ellátások köre jövőre ismét bővül, a funkcionális kórképek szakrendelés elindulásával, valamint az életmód-orvoslási ellátás is elérhető lesz.