A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara és az energia vállalat közötti egy évtizede fennálló együttműködés keretében teljeskörűen megújult a kar egyik 40 fős oktatóterme
Az együttműködés célja, hogy a jövő mérnökei a legmodernebb oktatási környezetben sajátíthassák el a szakmai ismereteket, ennek érdekében a negyven hallgatót befogadó termet modern bútorokkal, falitáblával, valamint online előadások közvetítésére is alkalmas audiovizuális eszközökkel szerelték fel. A hallgatók számára különösen hasznos fejlesztés, hogy akár állva is végezhetnek különböző tevékenységeket, az erre a célra beépített emelhető padokon. E mellett a cég öt millió forinttal támogatta az áramhálózatok fizikai, számítógépes és digitális modellezését segítő laboratórium is új eszközökkel bővítését, hogy a hallgatók a legmodernebb technológiákkal felszerelt környezetben szerezzék meg a legkorszerűbb energetikai tudást.
„Magasan képzett, a legkorszerűbb elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkező szakembereket várunk az E.ON kötelékébe – ehhez pedig a tárgyi és anyagi támogatás mellett szakmai tudásunk legjavát adjuk. A legjobbakkal szeretnénk együtt dolgozni, ezért vagyunk jelen a jövő szakembereinek a képzésénél is, hozzájárulva ahhoz, hogy képességeik kibontakoztatásához minden külső feltétel a rendelkezésükre álljon” – hangsúlyozza Németh Imre, az E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója.
„A PTE Műszaki és Informatikai Karán kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy hallgatóink megfelelő környezetben sajátíthassák el a korszerű mérnöki ismereteket, ezért folyamatosak a saját beruházásból megvalósuló infrastrukturális fejlesztéseink. Partnereink – így az E.ON – nagylelkű támogatása nélkül viszont sokkal lassabb ütemben tudnánk korszerűsíteni a campusunkat, illetve a képzéseinkben oktatott technológiákat. A most átadott E.ON tanterem, illetve laboreszközök kiváló példái az eredményes együttműködésnek: oktatóink és hallgatóink örömmel használják, mi pedig büszkén mutatjuk be jelenlegi és jövőbeni Partnereinknek!” – tette hozzá Zagorácz Márk, a PTE Műszaki és Informatikai Karának általános dékánhelyettese.
A Pécsi Tudományegyetem és az energetikai cég együttműködése már több évtizedes múltra tekint vissza, és 2015 óta vesz részt a cég a duális képzésben, ami lehetőséget teremt a hallgatóknak arra, hogy munkahelyi környezetben szerezzenek tapasztalatokat a cég áram- és gázhálózati szakembereitől, belelássanak az energiavállalat belső munkafolyamataiba, működésébe, hogy naprakész, gyakorlatban szerzett tudással léphessenek ki a munkaerőpiacra.