Holnap Márk napja lesz.

2018. 06. 26. 23:08

Veretlenül lettek csoportelsők
Labdarúgó Világbajnokság: Izland-Horvátország 1-2

Az oroszországi labdarúgó világbajnokság negyvenedik mérkőzésén Horvátországnak nincs izgulni valója, viszont Izland még remeghet, ugyanis, ha nem nyernek, kiesnek!

A döntetlen sem elég Heimir Hallgrímsson csapatának. Tudják ezt jól arrafelé, ezért részben kényszerből három helyen is változott az izlandi kezdő ahhoz képest, amit az előző körben láthattunk! Árnason sérülése miatt Ingason kezd majd a védelemben, Hallfredsson és Gudmundsson pedig Gíslasont és Bödvarssont váltja majd a középpályán. tehát az első körben látott játékosok kerülnek ismét pályára, elöl pedig ezúttal is Finnbogason kezd majd!

És hogy mennyire nyugi van a horvátoknál: Zlatko Dalic gyakorlatilag mindenkit a padra ültetett az argentinokat verő kezdőjéből, Luka Modric és Perisic kivételével, így gyakorlatilag egy vadonatúj, eddig nem látott kezdőcsapat lép majd pályára Izland ellen! Ezt az is indokolja, hogy a horvátok egy döntetlennel is csoportelsők, de hogy ezzel akarva akaratlanul is segítenek majd az argentinoknak vagy sem, az egyrészt nemcsak rajtuk múlik, másrészt ezen a mérkőzésen kiderül!

Az izlandi kezdőcsapat: Halldórsson – Saevarsson, Ingason, Ragnar Sigurdsson, Magnússon – Gudmundsson, Gunnarsson, Gylfi Sigurdsson, Hallfredsson, Bjarnason – Finnbogason Szövetségi kapitány: Heimir Hallgrímsson
A horvát kezdőcsapat: Kalinic – Pivaric, Caleta-Car, Corluka, Jedvaj – Perisic, Badelj, Kovacic, Modric, Pjaca – Kramaric Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
Játékvezető: Antonio Mateu Lahoz (Spanyolország)

1. perc: A tiszta fehérben játszó Izland kezdi ezt a találkozót, tiszta sötétkékben a horvátok, vörös feliratozású a mezük! Antonio Mateu Lahoz, egy spanyol bíró vezeti ezt az ütközetet!
13. perc: Bjarnasont vágta orrba Pjaca, az izlandi vérző orral megy le a pályáról ápolásra, a horvát meg marad egy sárgával! És közben bajban van Izland, mert ugye vezet Argentína a másik oldalon! A horvátok az egyetlenek, akiknek nem kell hátrafele nézni!
20. perc: A horvátok történetük első önálló vébéjén 1998-ban nyertek már két csoportmeccset, azonban akkor a harmadikat elbukták! További érdekesség, hogy annak a csapatnak az a Davor Suker is a tagja volt, aki most a Horvát Labdarúgó Szövetség elnöke!
28. perc: Gudmundsson jobboldali szögletét Magnússon fejelte nyolcról kapu mellé! Az első izlandi helyzet!
37. perc: Perisic kap labdát 20 méteren, megtolja, majd ellövi a bal alsó mellett!
40. perc: HÚHA!!! Finnbogason szerzett labdát a középpályán, kényszerítőzve Gylfi Sugordssonnal eljut 17 méterig, majd lő, centikkel eltévesztette a bal alsót!
45. perc: Két hatalmas izlandi helyzet! Először egy szögletet üt ki tizenhárom méterre Kalinic, amit onnan lő vissza Bjarnason, a horvát kapus lábbal hárít! Aztán Gudnubdsson és Gunnarson kényszerítőzése végén Gunnarsson lő, újabb nagy mentés Kalinictől! Vége az első félidőnek! Egy perc volt a ráadás!

Jól kezdett az erősen felforgatott horvát válogatott, aztán felbátorodott az izlandi csapat, amely a félidő második felére átvette a kezdeményezést! Több veszélyes helyzetet is kialakítottak, de végül maradt a gól nélküli döntetlen! Nyilván az izlandi fülekbe is eljutott az argentinok vezetése, ezért Heimir Hallgrímsonnak ki kell találnia valamit, ha csapatát szeretné a legjobb tizenhat közé juttatni! Lesz rá 15 perce!

46. perc: Nem cseréltek a kapitányok a szünetben! A horvát csapat kezdi a második félidőt!
51. perc: KAPUFA!!! Badelj kap labdát 19 méterre a kaputól, gondl egyet és rálövi, a felső lécet veri telibe!
53. perc: Ezt már nem rontja el Badelj! Vezet Horvátország! Egy baloldali beadás egy izlandi védőn felpattan, a jobboldalon érkezik Badelj, aki még egy pattanás után elképesztő erővel lő a kapuba! 0:1! Így most Nigéria a továbbjutó!
57. perc: Hallfredsson belerúg Pjacába, sárga lapot kap! Jogos!
63. perc: Finnbogason is összecsúszik Kalinic-csel, akinek nagyon fáj! De talán csökken ez a fájdalom, ha meglátja, hogy Mateu Lahoz sárgát ad a csatárnak az esetért!
70. perc: Egy-egy csere mindkét oldalon! Ragnar Sigurdsson jön le az izlandiaknál, Sigurdarson érkezik a helyére! A horvátoknál Pjaca megy le, Lovren váltja!
75. perc: TIZENEGYES! Izland kapja! Lovren egy kezezéssel mutatkozik be ezen a meccsen! Gylfi Sigurdsson áll oda és kegyetlenül bevarrja a léc alá! 1:1
81. perc: Cserélnek a horvátok! Kovacic hagyja el a pályát, Rakitic érkezik a helyére! Erősíti a középpályát Zlatko Dalic!
83. perc: Jedvaj kap egy sárgalapot, odarúgott egy izlandinak! Nem volt szép!
85. perc: Izlandi csere jön! Albert Gudmuindsson bemutatkozik ezen a vébén! Finnbogason helyére áll be!
90. perc: Utoljára cserél Heimir Hallgrímsson! Bjarnason helyére beküldi Traustasont, aki úgyszintén nem játszott még a vébén!
91. perc: Vezet megint Horvátország! Óriási védelmi hiba! Eladják az izlandiak Perisicnek a labdát körülbelül 20 méteren, Perisic elviszi hat méterig és gyilkos erővel a kapuba bombáz! Eldőlt! 1:2!
95. perc: Vége a meccsnek! Győzött Horvátország!

Ez pedig azt jelenti, hogy története során először százszázalékos teljesítménnyel nyerte a világbajnoki csoportját a horvát válogatott, amely így a dán csapattal játszik majd a nyolcaddöntőben! Izland, története első világbajnokságán csak az argentin csapatot tudta megszorongatni, így utolsó helyen zár a D-csoportban. Ami ezt a meccset illeti, a második félidő kicsit keményre sikerült, de a horvátok érvényesíteni tudták a papírformát, és bár Izlandnak voltak veszélyes helyzetei és kapufái, az északiak nem tudták már megfordítani a találkozót, így összességében megérdemelt horvát győzelem született! Megvan tehát a D-csoport két továbbjutója, Horvátország és Argentína folytathatja a legjobb 16 között a papírformának megfelelően!                                              (Haász Rudolf )