A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében 2021 októberében életre hívott A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül elnevezésű projekt több szakaszban valósul meg.
A feltételeknek megfelelő vállalkozások a képzési költségek mellett a képzés alatti kieső munkaidőt kompenzáló bértámogatását is igényelhetik, és további összeget kérhetnek a projekt-előkészítés, a menedzsment, valamint a szakmai megvalósítás költségeihez. A mikro-, kis- és középvállalatok legalább három fő, a nagyvállalatok legalább nyolc fő munkavállalóra vehetik igénybe a támogatást, amelyet abban az esetben nem kell visszatéríteni, ha a munkáltató vállalja a képzésen résztvevők továbbfoglalkoztatását valamint a nekik járó bér emelését. A képzési és bértámogatás összege függ az igénylő vállalat nagyságától. A mikro- és kisvállalkozás esetében 70, a középvállalkozásoknál 60, míg a nagyvállalatoknál 50 százalék az igényelhető támogatás mértéke.
A kormányhivatal Baranyában n rendelkezésre álló európai uniós forrásból november 20-ig összesen 785,6 millió forint támogatást nyújtott 87 cég 2871 munkavállalójának képzéséhez, akiknek több mint fele bértámogatásban is részesült. A támogatott képzések között egyaránt akadt speciális szakmai ismereteket nyújtó tanfolyam, kompetenciafejlesztő, információs és kommunikációs, valamint nyelvi képzés is.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében 2021 októberében életre hívott projekt több szakaszban valósul meg, a támogatási igényeket ezekhez igazítva lehet benyújtani. A 3. szakasz november végével zárult, így a vállalkozásoknak legközelebb várhatóan 2025. év februárjától lesz lehetőségük újra – az elektronikus ügyintézés szabályainak megfelelően - a kérelmeket benyújtani a munka.hu weboldalon található nyomtatványkitöltő alkalmazáson keresztül.
A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül elnevezésű projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében, úgynevezett Pillér projektként valósul meg.
|
|
|