PÉCSI HÍRHATÁR - Világbajnoki selejtező: Lettország-Magyarország 0:2

Ma Csongor napja van.
Holnap Rudolf napja lesz.

2016. 10. 11. 10:56

Világbajnoki selejtező: Lettország-Magyarország 0:2
Folytatódott a küzdelem a 2018-as oroszországi labdarúgó világbajnokságon történő részvételért, Bernd Storck magyar labdarúgó válogatottja Lettország ellen lépett pályára Rigában.

Bernd Storck magyar labdarúgó válogatottja Lettország ellen lépett pályára Rigában a 2018-as oroszországi labdarúgó világbajnokságon történő részvételért.

Sajnos ki lehet jelenteni, hogy ha ma sem sikerül nyerni a csapatunknak, akkor el is köszönhetünk a sikeres kvalifikáció gondolatától. Ami a letteket illeti, olyan sokat a jelenlegi csapatról nem tudunk, viszont az mindenképp tény, hogy Marian Pahars szövetségi kapitány csapata nem kezdte túl jól a selejtezőt, hiszen ugyan az első fordulóban nyertek Andorra ellen idegenben, ám a második körben meglepetésre kikaptak Feröertől 2:0-ra, így nekik is létkérdés, hogy ezt a mai találkozót megnyerjék.

Ahogy nekünk is. Épp ezért Bernd Storck négy helyen is változtatott, valamint alap taktikát váltott a kezdőcsapatban. 4-4-es formációval kezdünk majd, a védelemből kikerült a Svájc ellen nagyot hibázó Lang Ádám, akit Bese Barnabás vált majd, illetve Fiola Attila sem kezd, megteszi viszont ezt Korhut Mihály. Nem lesz ott a magyar kezdőben Stieber Zoltán és Kleinheisler László sem, őket Gyurcsó Ádám és Nikolics Nemanja váltja majd, utóbbi a csatársorban játszik Szalai Ádámmal párban. Ezek tehát a legfontosabb változtatások nálunk, lássuk a kezdőcsapatokat!

A lett kezdőcsapat: Vanins – Gabovs, Jagodinskis, Gorkss, Maksimenko – Visnakovs, Tarasovs, Ikaunieks – Laizans, Kluskins – Sabala – Szövetségi kapitány: Marian Pahars
A magyar kezdőcsapat: Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Gyurcsó, Nagy Ádám, Gera, Dzsudzsák – Nikolics, Szalai – Szövetségi kapitány: Bernd Storck
Játékvezető: Pawel Gil (Lengyelország)

1. perc: A tiszta fehérben játszó magyar válogatott kezdi a találkozót, a lett csapat tiszta bordóban focizik majd. A lengyel Pawel Gil a mérkőzés játékvezetője!
10. perc: VEZETÜNK! GYURCSÓ! Nikolics kap labdát a jobboldalon, meghúzza, beadja, középen érkezik Gyurcsó Ádám és a tizenhatoson belülről a léc alá emel úgy, hogy a környékén nem volt védő! Ez az, gyerekek! 1:0 ide!
13. perc: Dzsudzsák jobboldali szögletét Guzmics fejeli kapu mellé középen! Annyira veszélyes nem volt, de legalább helyzet!
14. perc: Kádár löki fel Visnakovsot, Pawel Gil pedig felmutat neki egy sárgát, joggal! Laizans végzi el 27-ről, éppen csak mellé megy!
20. perc: Leült a meccs, kérem! Többet birtokoljuk a labdát, javarészt a lett kapu előtt vagyunk, de veszélyes helyzet egyelőre nincs!
25. perc: Kluskins ad be jobbról, de a labda kapu mellé megy Sabala lábáról! Három magyar védő, plusz a kapus is csak mozizott most!
40. perc: Dzsudzsák kap labdát kissé jobbra a kaputól, elindul vele középre és megküldi, Vanins odaér a bal sarokhoz és összeszedi!
43. perc: Ikaunieks kap egy kiugratást középen, otthagyja Guzmicsot, majd 18-ról gyatrán a kapu mellé nyes! Nem sokon múlott az egyenlítés!
45. perc: Pawel Gil nem hosszabbít! Vége az első félidőnek!

Két veszélyes lett helyzet, magyar mezőnyfölény és gól. Röviden így lehetne összefoglalni az első félidőt, melyben volt egy negyed órás üres járat. Nem játszunk rosszul, abszolút verhetőnek tűnik ez a lett csapat, csak hát a védekezés időnként kihagy. Ezen a szünetben Bernd Storcknak mindenképpen javítania kell valahogy és ezt meg is fogja tenni! Mi is pihenünk egy kicsit!

46. perc: Egy cserét végrehajtunk a szünetben! Nikolics maradt a kispadon, Kleinheisler áll be! Már el is kezdte a lett csapat a második félidőt!
50. perc: Most Sabala ugrik ki Guzmics mellől egy labdával, de a lövését Gulácsi védi óriási bravúrral! Gyerekek! Ébresztő! Ez már a második félidő!
53. perc: Kleinheisler ad labdát Gyurcsónak, aki balról befelé cselez és lő, Vanins másodszorra fogja! Magyar helyzet!
57. perc: Cserél Lettország! Visnakovs helyére Zjuzins érkezik! Ez az első változtatás a hazaiaknál!
60. perc: Gyurcsó gyűjt be egy kósza indítást a baloldalon, majd meghúzza befelé a labdát és a tizenhatos előteréből a bal kapufára tüzel! Centikre volt a második magyar gól!
68. perc: Jön a második lett csere! Kluskins mehet pihenni, Janis Ikaunieks áll be a helyére!
72. perc: Sabala nagyon csúnyán felrúgja Guzmicsot, a spori pedig egy nagyon szép sárga lappal jutalmazza a mutatvány! Köszönjük!
76. perc: Gyurcsó baloldali szabadrúgását Szalai fejelte kapura, Vanins tornázta ki a léc alól! Szöglet!
77. perc: OTT A MÁSODIK! SZALAI! Dzsudzsák végzi el jobbról a szögletet, Szalai ismét fejel, be a kapuba! Ez már pontosabb! 2:0 ide! Nahát! Mindjárt más a leányzó fekvése!
78. perc: Utoljára cserélnek a lettek! Laizans hagyja el a pályát, Karasausks folytatja a helyén!
80. perc: Zjuzins fellöki Szalait a tizenhatos előtt, ez is sárgalap! Közben Gera Zoltán helyére Vida Máté érkezik, a Vasas játékosa! Tarasovs az orrával blokkolja a szabadrúgást!
85. perc: Ez a második hivatalos meccsünk, amit Lettországban játszunk a lett válogatottal, ez elsőt elbuktuk 3:1-re! Akkor Gellei Imre volt a szövetségi kapitányunk!
91. perc: Jagodinskis lóg meg a jobboldalon, majd 5 méterről megcélozza a jobb felsőt, viszont Gulácsi ezt kiszedi a léc alól!
93. perc: Karasausks egy percen belül kétszer felrúgja Kleinheislert, meg is kapja a sárga lapját!
94. perc: Ebben a pillanatban vége a meccsnek! Pawel Gil nem kínozza tovább a letteket!

Megszerezte tehát első győzelmét a 2018-as világbajnokság európai selejtezőjében a magyar labdarúgó válogatott! Bernd Storck csapata összességében uralta a játékot, helyzeteket dolgozott ki, ezekből kettőt be is rúgott. Talán lehet azt mondani, hogy a magyar csapat megragadta az utolsó esélyét arra, hogy legalább pótselejtezőt játszhasson a világbajnokságra történő kijutásért. A támadójáték hatékony volt, viszont a védekezésen van mit javítani. Folytatás következik idehaza Andorra ellen november 13-án!