PÉCSI HÍRHATÁR - Világbajnoki selejtező: Magyarország-Svájc 2:3

/Rate& Ft

2016. 10. 08. 15:40

Világbajnoki selejtező: Magyarország-Svájc 2:3
A második fordulójához érkezett a 2018 Foci Világbajnoki selejtező a B-csoportban, a magyar válogatott Svájc ellen lépett a gyepre.

Hazai pályán már nem létezhet magyarázat, nem létezhet kegyelem, bárki legyen is az ellenfél a magyar labdarúgó válogatott számára. Ez volt a legfontosabb a soron következő világbajnoki selejtező mérkőzés előtt.

Az ellenfél a svájci válogatott, amely egy eltiltott és négy sérült játékost kénytelen nélkülözni a nemsokára kezdődő találkozón, de még így is van bőséggel a kezdőjükben olyan játékos, aki játszott nyáron, a kontinenstornán. A mieinknél jó hír, hogy a csapat egyik vezére, Gera Zoltán valószínűleg visszatérhet Bernd Storck kezdőjébe.  A védő kvartett a szokásos, a középpályára bekerült a legutóbbi meccshez képest Stieber és Gera, ahogy azt említettem. A magyar csapatnak egy csatára lesz, méghozzá Szalai Ádám személyében.

Nagyon nehéz feladat elé néztünk, hiszen ez a svájci csapat az előző körben a portugálokat verte nagyon simán! De most nincsen orkán erejű szél és szakadó eső sem, ezért magyarázat sem létezhet a pontvesztésre, itt ma nekünk nyerni kell!

A magyar kezdőcsapat: Gulácsi – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Nagy Ádám, Gera, Stieber, Kleinheisler, Dzsudzsák – Szalai – Szövetségi kapitány: Bernd Storck
A svájci kezdőcsapat: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Elvedi, Ricardo Rodríguez – Dzemaili, Behrami – Embolo, Shaqiri, Mehmedi – Seferovic – Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Játékvezető: Björn Kuipers (Hollandia)

1. perc: Tiszta fehérben játszik a magyar válogatott, Svájc pedig tiszta pirosban. A 43 éves holland Björn Kuipers indítja el és vezeti ezt a meccset, a svájciak kezdenek! Telt ház van a Groupama Arénában!
10. perc: Stieber beadását Szalai fejelné kapura, de Elvedi feje is a labda útjába került, végül Sommer leszedte! Balról jött a beadás!
19. perc: Dzsudzsák jobboldali szöglete vándorol a magyar fejeken középen, Kleinheisler, Guzmics, majd Szalai ért bele, Ádámról viszont mellé ment!
24. perc: Nagy Ádám, Gera és Dzsudzsák passzolgat a kapu előtt kissé balra, majd utóbbi lő kapu mellé! Nagyon szép játék! Gól továbbra sincs!
27. perc: Egy jobboldali svájci szögletet előbb Schär fejel kapura, Gulácsi véd, majd Dzemaili szúrja rá, azt meg Stieber fejeli ki a gólvonalról!
40. perc: Nem játszunk rosszul, sokkal jobb, amit látok, mint egy hónapja! Svájcnak egy veszélyes helyzete volt, de ezen kívül semmi különöset nem mutatnak!
43. perc: Shaqiri baloldali beadását középen Dzemaili fejeli kapu mellé! A második svájci helyzet!
45. perc: Vége az első félidőnek! Jöhetnek a taktikai utasítások az edzőktő.l

A magyar védekezés az első félidőben stabilnak mondható, támadásban viszont picit pontatlanok a passzaink így aztán befejezni is nehezen tudjuk a támadásainkat. A svájci védekezés is egészen kiváló, viszont támadásban ők sem elég pontosak, így elmondható, hogy eddig kiegyenlített, szórakoztató meccset látunk a kevés helyzet ellenére! Pihenünk mi is!

46. perc: Nem cseréltek az edzők a szünetben! A mieink kezdik a második félidőt! Na, lássuk!
50. perc: Dzsudzsák baloldali beadása kalandos úton kerül jobbra Stieber elé, aki kapura küldi, Sommer azonban véd!
51. perc: Vezet Svájc! Egy beadást nem tudott kivágni Lang, Shaqiri elé kerül a labda a jobboldalon, aki a kapusba lő, de a második hullámban Seferovic érkezik, aki viszont már betalál! 1:0 oda! Jajj Istenem! De kár!
53. perc: OTT AZ EGYENLÍTÉS! SZALAI! Kleinheisler lőtt húszról a kapufára balról, a lepattanóra Szalai érkezik és bekotorja! 1:1 Huhh! Ez gyorsan ment! Bravó!
60. perc: Érdekes, hogy Kuipers még nem adott sárgalapot ezen a meccsen! Gulácsi Péter pedig megkapta első gólját ebben a selejtezőben, 141 játékpercet kellett erre várni!
67. perc: Megint vezet Svájc! Hát ez hihetetlen! Behrami középről a baloldalon álldogáló Ricardo Rodríguez elé tálal, aki kapásból kilövi a jobb alsót! Fiola megint lemaradt! 1:2
72. perc: MEGINT KIEGYENLÍTÜNK! MEGINT SZALAI! Dzsudzsáktól került a labda Stieber elé, aki estében középre kanalaz, Szalai Ádám berobban a jobboldalon és valahogy begyötri 2 védővel együtt azt a labdát! 2:2 Közben Eren Derdiyok érkezik a svájciaknál, Seferovic helyére!
76. perc: Cserél Bernd Storck is, Kleinheisler helyére Németh Krisztián érkezik!
78. perc: Szalai kiugratja Stiebert a baloldalon, aki középre adja Némethnek, akit meg felrúgnak, de tizenegyes nincs! Marha érdekes!
80. perc: Elvedi felrúgja Szalait, de Dzemaili kap sárgát! Dzsudzsák szabadrúgása fölé megy! Shaqiri helyett Gelson Fernandes érkezik a vendégeknél! Dzemaili talán szövegért kapott sárgát, pedig Elvedinek is járt volna!
87. perc: Jön a magyar csere, méghozzá Nikolics áll be Szalai helyére! Frissítünk csatár poszton!
88. perc: Svájc is végrehajt egy cserét, Mehmedi jön le, Valentin Stocker áll be! Ez volt az utolsó svájci csere!
90. perc: Ezt nem hiszem el! Megint vezetnek! És valószínűleg meg is nyerik! Egy hatalmas jobboldali beadást megcsúsztatnak középen, Stocker rálövi megpattan egy védőn és ott a harmadik!
92. perc: Behrami időt húz, sárga! Teljesen jogos!
93. perc: Vége! Kikaptunk!

Óriásit küzdött tehát a magyar labdarúgó válogatott, de kikapott Svájctól! Egy mozgalmas második félidőben szép játékkal sikerült kikapni, dacára Szalai Ádám két góljának. Buta védelmi hibák döntöttek Svájc javára, de talán egy jogos tizenegyes is elmaradt! Ettől függetlenül továbbra is egy ponttal áll a csapat, viszont Lettországban már nyernünk kell! Hétfőn jön a folytatás!