PÉCSI HÍRHATÁR - Vizes VB: Női vízilabda - Magyarország-Franciaország 24:5

Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2017. 07. 19. 23:07

Vizes VB: Női vízilabda - Magyarország-Franciaország 24:5
A szenzációs hangulatú margitszigeti uszodában a vizes világbajnokság ötödik versenynapján játszotta második csoportmérkőzését a női vízilabda válogatott.

A magyar női vízilabda válogatott második csoportmérkőzését a franciák ellen játszotta.

Az ellenfél az a francia válogatott volt, amelyik az előző mérkőzésén mindössze két gólt tudott dobni Hollandiának, tehát ebből kiindulva ennek a találkozónak a megnyerése a magyar lányok számára még inkább a kötelező házi feladat kategóriájába kellett tartoznia. Ha ez megvan, lehet készülni a hollandok elleni csütörtöki rangadóra, ahol már a csoportelsőség a tét. A csoportelsőnek egy napos pihenő jár, automatikusan a legjobb nyolc közé jut. De hát addig még két partit biztosan játszani kell, közülük is a franciák elleni volt az első akadály.

Első félidő
1. negyed:
Szokás szerint egy gombostűt sem lehet leejteni a Hajósban, abszolút telt ház várja a hölgyeket. Kék sapkában játszunk mi, Szilágyi Dorottya el is hozza a ráúszásnál a labdát a fehér sapkás franciák elől! 28 másodperc telik el, Keszthelyi Rita máris kilövi a jobb felsőt, vezetünk 1:0-ra! Kasó Orsolya véd egy lövést a másik oldalon, marad a franciáknál, akik emberelőnybe kerülnek. Ám Kasó egyelőre másolja a tegnapi Nagy Viktort, ahogy Keszthelyi Rita Varga Dénest, közelről dobja be a másodikat. 2:0 ide!

Emberelőnybe kerülünk, megy is a passz Takács Orsolyának centerbe, akibe is dobja a ziccert, 3:0-ra vezetünk! Megvan a negyedik is, Kasó védése után indulunk, két passzból a jobbszélen Antal Dórához kerül a labda, aki könyörtelenül bevágja a negyediket! Időt kérnek a franciák. Sokkal jobb most a védekezés, mint vasárnap, Kasó máris labdát fog és dobja támadásba a többieket, Keszthelyi pedig megszerzi az ötödiket, távolról megkínálva a kapust. Emberelőnyből születik a hatodik gólunk, Tóth Ildikó a szerzője. 6:0! Elképesztő! Kihagytunk egy emberelőnyt is, aztán viszont lejár a franciák támadóideje, mi meg elpasszoljuk emberelőnyben. 6:0 továbbra is! Fél perccel a vége előtt balról pottyan be a hetedik gólunk, Szilágyi Dorottya lőtt! Kasó véd egy újabb emberelőnyös helyzetben, gól nélkül lehozzuk az első negyedet, merthogy lejárt közben az idő! 7:0 ide!

2. negyed:
A franciák hozzák el a labdát, védekeznünk kell! Ötméterest kapnak, Estelle Millot be is lövi az ötöst. 7:1. Támadásban rossz a passz Bujkának, Kasó véd a másik oldalon, megint támadunk emberelőnyben. Megjáratjuk a labdát, Illés Anna pedig középről szerez gólt, 8:1. Aztán egy habkönnyű védés Kasótól és egy rossz passz Illésnek, de azért fújhattak volna valamit, mert visszahúzták! Mindegy, amíg ezen elmélkedek, Czigány Dóra középről, messziről beküldi a kilencediket.

A másik oldalon Aurore Sacre beteszi centerből a második francia gólt, kihasználták az emberelőnyt. Ahogy mi is megtettük ezt, Csabai Dóra bombázott a francia kapuba, 10:2. Védekezésben ismét Kasó véd egy nagyot, aztán Counil is megteszi ugyanezt, de később emberelőnybe kerülünk. Bujka használja ezt ki, centerből dobja a tizenegyediket. Gyatra francia lövést követően centerből Illés Anna dobja kapu fölé a zsugát, aztán viszont Bujka javít a következő magyar akcióval, ugyanabból a pozícióból, 12:2. Szűcs Gabriella előbb védekezésben labdát szerez, aztán indítja Czigányt, aki jobbról újabb gólt szerez. 7 másodperccel a nagyszünet előtt Gurisatti Gréta balról bepattintja a magyar csapat tizennegyedik gólját, majd megszólal a duda, jön a szünet!

Második félidő
3. negyed
Elhoztuk a labdát a ráúszásnál, közben pedig Gangl Edina érkezik a kapuba. Tóth Ildikónak megy a labda támadásban, aki átveszi és bedobja a tizenötödik magyar gólt. Másfél perc telik el, támadnak a franciák, Gangl bemutatja első védését. Emberelőnybe kerülünk, Takács Orsi centerből szerez gólt.

Már-már ciki ez francia szempontból. Ők is kapnak egy előnyt, sőt, kettős előnyt. Ezt már kihasználják, Aurore szerez gólt, 16:3 az állás. Bujka kiharcol támadásban egy kiállítást, ami Szilágyi értékesít, 17:3! 4 perccel a negyed vége előtt Bachelier megszerzi a franciák első akciógólját centerből (17:4), aztán Bujka ront a kapu előtt, rossz helyezkedésével. Két méteren belülről nem lőhet.

Lejár a támadóideje a franciáknak, de kisvártatva vissza is szerzik. Szűcs ismét zseniálisan szerez labdát, majd két perccel a vége előtt ő is góllal köszön be, így már neki is van ilyenje a vb-n. Antal Dóra szerel védekezésben, majd odateszi Bujkának, aki kintről, hat méterről szállítja az újabb gólt. Fél perccel a vége előtt Antal Dóra emberelőnyből eredményes, megvan a huszadik magyar gól! Két másodperc van hátra, amikor is Millot belövi az ötödik francia gólt, ezzel pedig vége is a negyednek! 20:5 az állás!

4. negyed:
A franciáké a labda a ráúszásnál, de gyorsan vissza is szerezzük a labdát, Bujka meg is kapja és bedobja. Francia emberelőny következik, Gangl véd szépen egy szélső lövést, aztán viszont Csabai lövése rossz. A sokadik előnyt kapja az ellenfél, ebből a második olyan, ami kettős előny, de most nem lesz gól, mert Gangl véd! Czigány Dóra közben kipontozódott, ő ma már nem játszik. Viszont Csabai Dóra igen, és lő egy kapufát! Négy perc van hátra, amikor is támadunk, Bujka megkapja centerben és kapu fölé csavar.

Lejár a francia támadóidő, nálunk Gurisatti a kapufára ejt. Ellentámadás jön, Gangl nagyot véd. Sportot űzünk abból, hogy kapufát dobjunk, Csabai újra megtette. Aztán a franciák kapnak egy büntetőt, amit Gangl hárít, majd Keszthelyi dob újabb gólt, 22:5 ide!  40 másodperc van hátra, amikor Antal Dóra visz végig egy kontrát és bedobja a huszonharmadikat.

Végül meglesz a huszonnegyedik is, miután 10 másodperccel a vége előtt egy kérdéses szituációban előbb sarokdobást ítélnek a bírók, majd szabad dobást, ez utóbbit Antal Dóra használja ki oly módon, hogy egyszerűen kiveszi a kapus kezéből a labdát, kinéz a játékvezetőre, aki engedélyezi a szabaddobás elvégzését, Antal pedig egy hanyag mozdulattal a kapuba lő, lezárva ezzel a mai találkozót! 24:5 a vége!

A magyar női vízilabda válogatott tehát második világbajnoki mérkőzésén átgázolt a francia csapaton és mivel 19 góllal verte mai ellenfelét (a hollandok csak tizenöttel nyertek), ezért jelen pillanatban csoportelsőként várják a lányok a hollandok elleni nagyon fontos csütörtöki csoportrangadót. A harmadik továbbjutó az lesz ebből a csoportból, amelyik csapat a Japán-Franciaország meccset nyeri. Önbizalom növelő tényező lehet, hogy a magyar csapatból most már mindenki feliratkozott a góllövőlistára, de ne felejtsük el, hogy két nap múlva az eddigieknél sokkal nehezebb dolgunk lesz.