PÉCSI HÍRHATÁR - Vizes VB: Női vízilabda-Magyarország-Japán 20:11

Ma Emma napja van.
Holnap Konrád, Tivadar napja lesz.

2017. 07. 16. 23:02

Vizes VB: Női vízilabda-Magyarország-Japán 20:11
A margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában rajtolt el a női vízilabda torna a budapesti vizes világbajnokságon.

A női vízilabda torna a budapesti vizes világbajnokságon a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában rajtolt el.

A magyar női vízilabda válogatott a rajttól számított még tíz és fél óra múlva kezdte meg szereplését, ekkor érkezett el a pillanat, amikor Bíró Attila szövetségi kapitány lányai a medencébe ugorhatnak. A csapat ellenfele az a japán válogatott volt, amelyik a negyedik világbajnokságát kezdi meg, ám az ezt megelőző három alkalommal nem sikerült a legjobb tízben végeznie. Ennek alapján kötelező házi feladatnak ígérkezik ez a mérkőzés, tehát elvileg simán kéne nyerni ezt a meccset, de azért arra is jó lesz vigyázni, hogy nehogy félvállról vegyék a lányok a japánok, ellenkező esetben könnyen meglepetés születhet. Mindenestre két tényt már most rögzítsünk, egyrészt erős fél ház, másrészt egy izgatott tudósító várja a kezdést! Nézzük a meccset!

Első félidő
1. negyed:
Kék sapkában játszanak majd a mieink, fehérben a japánok. Érdekesség, hogy átlag 30 centi a mieink előnye a magasságot tekintve. Közben simán elhozzuk a labdát a ráúszásnál, Bujka Barbara máris megszerzi a vezetést. A kapusról pattant elé, köszönte szépen! A másik oldalon letelt a támadóidő, fordulunk és Szilágyi lő a balszélről, aztán Gangl véd egy japán lövést. Egy perc telik el, amikor Bujka újabb centerpasszt értékesít, már 2:0 ide!

Rémesen gyengének tűnik ez a japán csapat, annyira, hogy már hárommal vezetünk, Szilágy Dorottya fejez be egy kontrát. Nagyon pörög a meccs, a japánok még nem jutottak lövéshez. Három perccel a negyed vége előtt Szilágyi egy újabb kontrát visz végig és fejez be balról, 4:0 ide!

A másik oldalon emberelőnyt kapnak a japánok, de ezt sem lövik be, Keszthelyi Ritát küldték ki. Másfél perccel a szünet előtt jöhetnek a japánok, ám Ariwa lövésébe beleblokkolunk. Újabb fél perc telik el, amikor a japánok időt kérnek emberelőnyben, majd az akcióból gólt is szereznek, Minori Yamamoto révén. 4:1. 14 másodperc van hátra, amikor Bíró Attila időt kér, támadunk, de rossz a passz és le is pereg a maradék idő az órán! Vége a negyednek! 4:1 ide! Hatalmas a különbség!

2. negyed:
Ide-oda pattog a labda, de elhozzuk a negyed elején, annyira, hogy Bujka távoli bombájával megszületik az ötödik magyar gól, majd 20 másodperc elteltével a hatodik is, Keszthelyi centerezésével. 6:1

Mire észbe kapunk, Bujka már bele is lövi a labdát Aoki kapusba, majd emberelőnybe kerül az ellenfél, a helyzetet pedig góllal használja ki Ariwa. 6:2.

A hetedik magyar gólt középről Czigány Dóra szerzi, majd Antal Dórát küldik ki, az emberelőnyt azonban kivédekezzük. Bujka szerzi a nyolcadik gólunkat centerből, neki ma nagyon megy. Három és fél perc van hátra a nagyszünetig, amikor Antal Dóri megszerzi a kilencedik gólunkat egy szép hosszú indítás után. Újabb szép hosszú centerpassz után megint Bujka eredményes, lassan már bekötött szemmel írom le a nevét! 10: 2.

Semmit nem csinálnak a japánok, de azért egy gólt most Yamamoto szerez, így is 10:3 ide. Egy perccel a nagyszünet előtt ismét mi támadunk és szerzünk gólt, Tóth Ildikó centerezett, meg is kapta a zsugát és be is dobta! 11:3. Japán időkérés. Időkérés után Gangl véd egy kósza ejtést, majd magyar időkérés jön. 8 másodperccel a dudaszó előtt jön egy keresztpassz, Gurisatti Gréta pedig bepasszolja a tizenkettediket, majd jön egy japán válasz, Kazawa bedobta csapata negyedik gólját. Ezzel az első félidőnek vége! 12:4 ide!

Második félidő
3. negyed:
Kasó Orsolya érkezik a magyar csapatba a folytatásra, ő lesz a kapus. Simán elhozzuk a labdát most is, támadunk! Keszthelyi passza nem jó Bujkának, de már ismét nálunk a labda. Leketyeg a támadóidő, nincs magyar lövés, viszont van a másik oldalon Ariwa gól! 12:5-re vezetünk. Két perc elteltével, egy háromszögelés végén Antal csavar a kapuba aztán meg egy rossz támadás jön. Kézilabda meccs a vízben, mondja a szakértő a tévében… Tényleg olyan a tempó! Közben középről Keszthelyi újabb szép gólt ejt, aztán jön a tizenötödik gól, Tóth Ildi talál ismét a kapuba középről, Szűcs passza után. Kasó véd egy szép lövést, majd dobunk egy kapufát, Yamamoto pedig bedobja a hatodik japán gólt is. Erre a válasz, hogy Keszthelyi beteszi centerbe Gurisattinak, aki meg becsavarja a tizenhatodikat. Másfél perc van még a végéig, amikor Szűcs Gabi dob kapufát, majd Kasó és a kapufa véd egyet, Keszthelyi pedig öt méterről lő akciógólt. 17:6 ide. 15 másodperccel a szünet előtt időt kérünk, támadásból azonban már nem szerzünk gólt, vége a harmadik negyednek is. 17:6 az állás

4. negyed:
Hát akkor jöjjön a negyedik negyed, az elején ezúttal is a miénk az első támadás joga. Nem élünk a lehetőséggel, a japánok viszont igen, Yamamoto 5 méterről szerzi csapata hetedik gólját. Nem sokkal később Inaba révén a nyolcadik is jön emberelőnyből. Mi is kapunk egy ilyet, Keszthelyi ki is használja, 18:8. Bíró Attila reklamálásért sárga lapot kap.

Most jó a védekezés, megszerezzük a labdát, de a gól nem jön össze. Kasónak is van dolga, véd egyet és dobja a csapatot támadásba, Tóth Ildi centerből megdobja a tizenkilencedik hazai gólt. Hátul lukas a védekezés, Ariwa ki is használja, 10 közte, 19:9 ide. Szép távoli bomba volt. Két perccel a vége előtt Ariwa középről ismét bedob egy helyzetet, 19:10 az állás.

Az ellentámadásból Keszthelyi a kapufára ejt, a kipattanót viszont Tóth már a kapuba helyezi, megvan a huszadik gólunk is. Fél perc van még a meccsből, Kasó véd egy japán lövést, majd jön az időkérés. Kontrát fújnak a bírók hét másodperccel a vége előtt a japánok kérnek időt. Két passzból megoldják, gólt szereznek Inaba révén, majd megszólal a duda, vége a meccsnek! Magyarország-Japán 20:11.

A magyar női vízilabda válogatott tehát helyenként gyönyörű, máskor kissé öregasszonyos játékkal, de összességében magabiztosan verte a női vízilabda torna C-csoportjának első játéknapján Japán csapatát, a küzdelmeket a franciák ellen folytatjuk kedden. A csoportunkat a holland válogatott vezeti, miután 17:2-re verték a franciákat a másik találkozón. Ez volt tehát a magyar-japán összecsapás női vízilabdában, kedden folytatjuk!