PÉCSI HÍRHATÁR - Vizes VB: Szinkronúszás - Összefoglaló

Ma Csongor napja van.
Holnap Rudolf napja lesz.

2017. 07. 14. 22:56

Vizes VB: Szinkronúszás - Összefoglaló
Miközben a Duna Arénában a férfiak szórták az ugrásokat a trambulinról, a szinkronúszó hölgyek a Városligetben versenyeztek.

A szinkronúszó hölgyek a Városligetben versenyeztek, a férfiak pedig  a Duna Arénában  szórták az ugrásokat a trambulinról.

Az ideiglenes jelleggel kialakított medencében mérték össze tudásukat a  szinkronúszás egyéni technikai számának tizenkét döntős helyezéséért a versenyzők, majd délután négy órától a páros technikai szám selejtezőjét bonyolították. Az előbbi szám mezőnyének 30, utóbbinak 50 tagja volt, egyéniben egy magyar indulóval, Kiss Szofi képviselte hazánkat. A magyar lány huszonnyolcadikként ugrott a medencébe és mutatta be gyakorlatát, amelyre a végrehajtás, az összbenyomás és az elemek nehézségét értékelve a versenybíróktól 78,75 pontot kapott.  Teljesítménye, az egyéni versenyben a 13. helyre volt elég, helyezésben egy pozícióval, pontszámban pedig két egységgel maradt le a döntőről. Ilyen jó szereplésre ebben a számban a vizes világbajnokságok történetében még soha nem volt példa. A tizenharmadik hely egyébként azt is jelenti, hogy Kiss Szofi a döntőben tartalékversenyző lesz, vagyis ha valaki bármilyen okból visszalép, akkor ő ugrik be a helyére. Az egyéni technikai szám selejtezőjét az orosz Szvetlana Kolesznyicsenko nyerte, a spanyol Ona Carbonell lett a második, a japán Yukiko Inui pedig a harmadik helyen zárt.

A délutáni programban már Schwarcz Anett is csatlakozott  Kiss Szofihoz, így a páros technikai program selejtezőjében magyar egység is indulhatott. A mieink a negyventagú mezőny elején kaptak rajtszámot és a produkciójukra 77,85 pontot kaptak, ezzel a tizenkilencedik helyen végeztek, igaz, több mint hat ponttal lemaradtak a döntőről. A selejtezőt az oroszok nyerték Alexandra Packevics-Szvetlana Kolesznyicsenko összeállításban, Kína végzett a második helyen (Jiang Wen Wen-Jiang Ting Ting), Ukrajna (Jelizaveta Jakno-Anna Volosina) pedig a harmadik helyen zárt.

A női egyéni technikai program selejtezőjének döntős mezőnye a végeredmény sorrendjében: