Gebauer Ernő Emlékévet rendeznek Pécsett. A neves pécsi festőművész születésének 130., valamint halálának 50. évfordulója kapcsán civilek, a Káplár László Alapítvány, valamint a Pannon Klassz Közösség Kulturális Klaszter számos érdekes programot szerveznek, egyebek mellett időszakos kiállításon mutatják be az alkotó műveit és hagyatékának különleges darabjait.
Gebauer Ernő az ausztriai Hartbergben született 1882-ben. Iskolai tanulmányait Grazban, majd Pécsett végezte. A mesteriskolában Székely Bertalan növendéke volt. Vallási témájú freskói közel ötven, elsősorban pécsi, baranyai és Tolna megyei templomokban láthatók, míg számos a világiak pécsi közintézmények – többek között a Nagy Lajos Gimnázium, az Apolló filmszínház, vagy a ma már étteremként működő egykori élelmiszerbolt falain láthatók. Olajfestményei, linómetszetei, rajzai, vázlatai ma közgyűjtemények értékes darabjai, valamint magánszemélyek tulajdonában vannak.
Mint az emlékév egyik szervezője Weinreich László, a Pannon Klassz Közösség Kulturális Klaszter menedzsere elmondta, elsődleges céljuk, hogy a város lakóival szeretnék ismét felfedeztetni Gebauer Ernőt, ezért is szervezték meg az emlékévet, amelyben szerepet vállalt Csorba Győző Megyei-Városi Könyvtár is.
Szólt arról is, májusban a festőművész életét és munkásságát kiállításon mutatják be, amelynek gerincét a művész hagyatéka, múzeumokban őrzött festményei, a templomi freskóiról készült fotók, valamint magánszemélyektől erre az alkalomra kapott művek adják. A program részét képezik azok a túrák és séták, amelynek során Gebauer Ernő freskóit ismerhetik meg az érdeklődők.