. Ma Ervin napja van.
Olimpia-Asztalitenisz: Póta Georgina még versenyben
2016-08-08 10:02:39

(Frissítve)Zajlik az asztalitenisz programja Rióban,  magyar szempontból szomorú hír Pattantyús Ádám kiesett.

Pattantyús Ádám a katari-kínai Li Pinggel játszott  és kettejük partiját az esélyesebb, sajnos nem Ádám nyerte. A meccs mindössze fél órát emésztett fel, ezalatt 4:0-ás szett arányt, két szoros (13:11 és 13:11) és két sima szettet (11:3 és 11:3) sikerült összehozni. Ezzel a 37 éves Pattantyús Ádám számára befejeződött az olimpia, ezúttal két meccset le tudott játszani.

A lányoknál Lovas Petra lépett ismét asztalhoz, ezúttal az észak-koreai Ri Mjong Szun volt az ellenfele. Az első szett még szoros volt, két ponttal, 11:9-re nyert Ri. A másodikat már jóval simábban, 11:2-re hozta, majd a harmadik szettet Lovas tudta megnyerni 11:7-re, de lényegében már nem volt visszaút, mert a negyedik szettet 11:4 arányban bukta el a magyar lány és bár az ötödikben sem adta könnyen magát, végül azt is elbukta 12:10 arányban. Ez azt jelenti, hogy Lovas Petra is végzett az olimpián asztaliteniszben.

Már csak Póta Georgina van versenyben, aki a 19 éves hongkongi Tu Hoj Kem ellenfele volt az asztalitenisz női egyéni versenyének harmadik fordulójában. Az ázsiai lány a világranglista 22. helyén áll, 19 pozícióval előzi meg Ginát. Aki ennek ellenére is nagyon jól kezdett, hiszen az első szettet 11:8-ra, a másodikat 11:9-re megnyerte és bár a hongkongi 14:12-vel szépített a harmadik játszmában, bízhattunk továbbra is a bravúrban. Ami azonban nem jött össze, mert Tu Hoj Kem ráérzett Póta játékának ellenszerére és ha szoros csatában is de 11:8, 11:9, 11:8-as szettekkel, 4:2 arányú végeredménnyel a magasabban jegyzett asztaliteniszező jutott tovább. Ebben a versenyszámban sincs már magyar.

Utoljára frissítve: 2016-08-08 22:00:51