PÉCSI HÍRHATÁR - Átadták a magasház helyén létesült parkot

PÉCSI HÍRHATÁR
   
 2026.06.11.
 Csütörtök
Ma Barnabás napja van.
Holnap Villő napja lesz.
   EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   /Rate& Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2020. 03. 12. 22:10     


Átadták a magasház helyén létesült parkot
Átadták azt a játszótérrel kiegészített közparkot, amelyet a 2016-ban lebontott pécsi magasház helyén alakítottak ki.

Átadták a 2016-ban lebontott pécsi magasház helyén kialakított  a játszótérrel kiegészített közparkot.


Az előző városvezetés idején határozta el a pécsi önkormányzat, hogy az 1989-től üresen álló, 2016-ban kormányzati támogatással lebontott 25 emeletes magasház helyén új játszóteret és közparkot alakítanak ki.  Két eredménytelen közbeszerzési kiírás után végül 2019 nyarán kezdődhettek meg a munkálatok a Területi Operatív Programból elnyert 134 millió forintos pályázati forrás és az önkormányzat 39 millió forintos saját erő felhasználásával.

 

A teljesen új, közvilágítással és térfigyelő kamerarendszerrel ellátott parkban több mint ezer négyzetméternyi járda épült, több mint kétezer négyzetméteren füvesítették a területet, negyven fát és közel ezer cserjét ültettek, valamint egy új játszóteret is építettek. A térhez kapcsolódó új parkolóban az elektromos autók töltésére is mód lesz a jövőben, emellett - várhatóan nyártól - egy büfé és egy illemhely is nyílik a parkban.


A 25 emeletes, IMS-szerkezetű pécsi magasház az 1970-es évek közepén épült, de vázszerkezetének korróziója miatt idővel életveszélyessé vált, ezért 1989-ben ki kellett üríteni.  A Magyarországon az 1970-es években alkalmazott IMS-technológia lényege, hogy az épületet alkotó előre gyártott födémelemek és vázoszlopok kapcsolatát utófeszítéssel oldották meg. Később kiderült, hogy az összetartó acélkötelek a hézagok kitöltésére használt pasztától egyes helyeken rozsdásodtak. A pécsi önkormányzat 2003-ban ugyan 360 millió forintból megerősíttette az épületet, de annak hasznosítását többszöri tulajdonosváltás után sem sikerült megoldani.


A magasház állaga idővel ismét leromlott, a veszélyessé vált épületre 2013 őszén bontási határozatot adott ki a Baranya Megyei Kormányhivatal. A  80 méter magas, 20 ezer tonnányi betonból és ezer tonna acélból épült ingatlan bontási költségeinek 1 milliárd 256 millió forint összegű támogatásáról 2015 szeptemberében döntött a kormány.

(fotó és szöveg: MTI)


További hírek

  A Pécsi Nyári Színház idén is megnyitja kapuit
2026. 06. 11. 02:39 pecsi-hirhatar.hu
  Száz éves a Pécsi Hullámfürdő
2026. 06. 10. 21:21 pecsi-hirhatar.hu
  Nem maradnak a pécsiek fesztivál nélkül
2026. 06. 08. 21:32 pecsi-hirhatar.hu
  Megújult a siklósi fürdő
2026. 06. 07. 21:06 pecsi-hirhatar.hu
  Különleges szülinap a Múzeum utcában
2026. 06. 06. 02:23 pecsi-hirhatar.hu
  Időutazás, cél a századforduló
2026. 06. 06. 01:47 pecsi-hirhatar.hu
  Időutazás Sopianae-ba
2026. 06. 05. 16:38 pecsi-hirhatar.hu
  Örökös Tiszteletbeli Elnöki cím Gulácsi Jánosnak
2026. 06. 02. 17:09 pecsi-hirhatar.hu
  Édes és jó minőségű a baranyai eper
2026. 06. 02. 16:46 pecsi-hirhatar.hu
  Vasárnap újra Pécs legnagyobb játszótere lesz a Zsolnay Negyed
2026. 05. 29. 15:37 pecsi-hirhatar.hu





IMPRESSZUM | MÉDIAAJÁNLAT | SZABÁLYZAT | HÍRLEVÉL

(c)2o15 Hírhatár Lapcsoport