PÉCSI HÍRHATÁR - Csoport harmadikként folytatja Tunézia

2018. 06. 28. 23:15

Csoport harmadikként folytatja Tunézia
Labdarúgó Világbajnokság: Panama-Tunézia 1-2

Kötelezően lejátszandó presztízsmérkőzéssel, Panama és Tunézia csapatával zárul ma este a csoportkör a világbajnokságon.

Mindkét csapat már a második csoportkörben elbúcsúzott a tornától, tehát más cél nem lehet, mint a három pont begyűjtése és a csoport harmadik helyének megszerzése. A panamai csapatnál – miképpen azt az angolok ellen is láthattuk – elsősorban erőnléti problémák lehetnek, míg a tunéziai csapatnál rengeteg a sérült.

Épp ezért a panamai kapitány négy helyen változtatott a kezdőcsapatán az angolok elleni meccshez képest, a védelembe Machado és Ovalle, a csatársorba pedig Avila és Torres került be, Davis, Cooper és Perez, ezúttal a kispadon kezdenek.

Nabil Malul tunéziai szövetségi kapitány öt helyen nyúlt bele részben kényszerből a csapatába, Bronn és Sziam Ben Jusszef sérülés miatt maradtak ki, rajtuk kívül Maalul is a padon kezd. Naguez, Bedui és Haddadi váltják őket Saalali Badri helyén kezd a középpályán, ezen kívül a harmadik számú kapus is bevetésre kerül, Maszluszi próbálja majd megvédeni a kapuját a góloktól. Nézzük, hogy így ebből milyen búcsú kerekedik a két csapat számára!

A panamai kezdőcsapat: Penedo – Machado, Roman Torres, Escobar, Ovalle – Bárcenas, Godoy, Gómez, Avila Rodríguez – Gabriel Torres Szövetségi kapitány: Hernán Dário Gómez
A tunéziai kezdőcsapat: Maszluszi – Naguez, Bedui, Meriah, Haddadi – Szasszi, Szkiri, Saalali – Ben Jusszef, Kazri, Szliti. Szövetségi kapitány: Nabil Malul
Játékvezető: Navaf Sukralla (Bahrein)

1. perc: A tiszta pirosban játszó Panama kezdi el az utolsó csoportmérkőzést! Tunézia tiszta fehérben játszik majd! A bahreini Navaf Sukralla lesz a játékvezető!
17. perc: Miközben a srácok a mezőnyben dolgoznak, azért néha lövésre is jut idő! Ben Jusszef kínálta meg 12-ről a panamai kapust, De Escobar blokkolja!
21. perc: Khazri jobboldali szöglete Naguez fejéről megy kapura, nagyot véd Penedo!
33. per: GÓL!!! VEZET PANAMA!!! Maszlusziról kipattan egy távoli lövés Torres lábára, aki Rogríguez elé tála, az ő 24 méteres lövése az öt méteren Meriah lábán pattan meg, így kerül a kapuba a labda! 1:0 Öngól!
39. perc: Újabb helyzet! Tunézia csapatáé! Haddadi baloldali beadását Ben Jusszef fejeli jobbról a bal alsó mellé!
45 perc: Szasszi belerúgott Rodríguezbe, jön a mérkőzés első sárgalapja! Két percet hosszabbít Navaf Sukralla, majd vége az első félidőnek!

Engem meglep, mennyire motivált ez a panamai csapat, bár a kevés helyzet nem igazán ezt mutatja. Tunéziának a gól előtt összesen két helyzete volt, azóta hozzáraktak még egyet meg egy sárga lapot! Főleg a panamaiak dolgoznak becsülettel, de unalmas ez a találkozó is! Nagyon érződik, hogy ez csak egy kötelezően lejátszandó találkozó! Mindegy! Van még egy félidő, azt végigszenvedjük!

46. perc: Mindkét csapat cserél a szünetben! A tunéziai kapitány Badrit küldi be Szasszi helyére, a másik oldalon Gabriel Torres helyett Cummings játszik majd! Tunézia kezdi a második félidőt!
52. perc: Egyenlít Tunézia! Khazri jobboldali beadása középen Fahreddin Ben Jusszef elé kerül, aki 5 méterről a léc alá tüzeli a labdát! 1:1
57. perc: Megsérült Roman Torres! Le kell cserélni! Luís Tejada áll be a helyére!
66. perc: Újabb gól! Már Tunézia vezet! Badri ugratja ki a jobboldalon Haddadit, akinek a beadására Khazri jön középen és 3 méterről a kapuba lő! Egyszerű játék ez a foci! 1:2
71. perc: Badri szabálytalankodik, megkapja érte a sárga lapot! Jegyezzük fel ezt is!
77. perc: Cserél Tunézia! Szliti hagyja el a pályát, Ahmed Khalil érkezik a helyére!
79. perc: Ricardo Avila is besárgul, mert kőkeményen rálépett Fahreddin Ben Jusszef lábára!
80. perc! Nem a gólok, a sárgák potyognak! Gómez is kap egyet, mert bokán rúgta Saalanit!
81. perc: Panama cserél egyet! Le is jön a sárgás Avila! Arroyo áll be a helyére
89. perc: Cserél Tunézia! Khazri helyére áll be Szrarfi! Ezt is letudtuk!
90. perc: MAJDNEM!!! Rodríguez baloldali beadásárólm középen Bárcenas, Tejada és Arroyo is lemarad!
93. perc: Godoyt rúgja fel Saalali, ez is sárgalap! Szabadrúgást tizenhatról lövi mellé, miután Gómez a lábára ívelte!
96. perc: Maszluszi fekszik a labdán, húzza az időt! Tejada ezt megunja, odamegy hozzá, hogy rávegye, hogy álljon fel, ezért kapja a sárgalapot! Elvesztette a fejét!
98. perc: Vége van! Győzött Tunézia!

Győzött és ezzel megszerezte a csoport harmadik helyét Tunézia egy olyan meccsen, melynek a vége kissé ideges hangulatúra sikeredet! Ez alkalommal is elfáradt a második félidőre Panama, ám még így is képesek voltak veszélyes helyzeteket kialakítani. Ez azonban a győzelemre kevés volt, így az újonc története első világbajnokságáról csoportutolsóként távozik!

Ezzel véget ért a 21. Labdarúgó Világbajnokság csoportköre! Az egyenes kieséses szakasz szombaton kezdődik Uruguay és Portugália összecsapásával!                                                                                                           (Haász Rudolf )