A Pécsi Tudományegyetem Zöld Egyetem Programja a szemléletformálás jegyében szem előtt tartja a fenntartható működési feltételek kialakítását.
A Pécsi Tudományegyetem a legzöldebb hazai egyetemként sikereket tud felmutatni, ugyanakkor nyilvánvaló, hogy folyamatosan nyitottnak, fogékonynak kell lennie az ökológiai lábnyomot csökkentő újdonságok iránt. Kiemelt szerepet kap ebben a zöld filozófia fejlesztése és kiterjesztése, a környezettudatos gondolkodás népszerűsítése, affinitás minden ágazatban, hogy a fenntartható megoldások vertikálisan és horizontálisan elterjedjenek, kiemelten a Dél-dunántúli régió, valamint hazai és nemzetközi színtér természeti-, társadalmi- és gazdasági környezetében.
Napjaink információs zajában a PTE Zöld Egyetem Program számára rendkívül fontos az együttműködő partnerekkel egyazon célért folytatott törekvések és tervezett programok által a figyelem felhívása fenntartható fejlődés minden területére, illetve a szinergiában rejlő lehetőségek kiaknázása. Ennek gyümölcse a Pécsi Tudományegyetem és a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság között létrejött együttműködés egy olyan keret-megállapodás aláírásával, ami részben mederbe tereli, részben magasabb szintre emeli a közös munkát.
Az együttműködés keretében többek között közös erdőtelepítési és faültetési program valósul meg, amelynek nem csak a szemléletformálásban van kitüntetett szerepe, hanem jelentős lépés a levegőminőség védelem és a dekarbonizáció irányában is. E mellett a célok között szerepel különféle közös akciók lebonyolítása, például önkéntes szemétgyűjtési akció szervezése a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság vagyonkezelésében lévő erdőterületeken. A közös szervezésben megvalósuló eseményeken - például Föld Napja - kiemelt szerepet kap az erdők, vizes területek és árterekhez kapcsolódó ismeretek átadása. A PTE a Madárbarát Egyetem kitüntető cím birtokosa, ehhez kapcsolódóan szintén közös kezdeményezések tervezését tűzték ki célul.
|
|
|