PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Olaszország-Spanyolország 2:0

Ma Ervin napja van.
Holnap Zita napja lesz.

2016. 06. 27. 21:34

Foci EB: Olaszország-Spanyolország 2:0
Az Európa bajnokság utolsó előtti nyolcaddöntője után biztosan búcsúzik az egyik futball nagyhatalom.

Az egyik futball nagyhatalom az Európa bajnokság utolsó előtti nyolcaddöntője után biztosan búcsúzik.

A négy évvel ezelőtti kontinenstorna visszavágója következik. Itt már nem lehet hibázni. Tudják ezt az olaszok is, náluk az írek elleni kezdőhöz képest rengeteg helyen változtatott Antonio Conte, akinek van egy sérültje is, Candreva játékával nem számolhat az esetleges vereség után a Chelsea csapatához távozó edző, ezért a sérült helyén marad Florenzi.  De Darmian sem kerül vissza a csapatba, az ő helyét Mattia De Sciglio veszi majd át a középpályán. Egyébként minden bevethető klasszis kezdőként lép pályára.

A spanyoloknál érdemi változás nincs a horvátok ellen vereséget szenvedő keretben, ugyanazok kezdenek, akik a három csoportmeccsen is ezt tették. Ami biztos, hogy az egyik csapat búcsúzása esetén edzőlegendától fogunk elköszönni, hiszen ha az olaszok mennek haza, akkor ez Antonio Conte búcsúmeccse a válogatott élén, a spanyolok veresége esetén pedig az a Vicente Del Bosque köszön el a nemzetközi labdarúgástól és vonul nyugdíjba, aki klub – és válogatott szinten is rengeteg, az egész világ számára emlékezetes sikert aratott. A továbbjutó a negyeddöntőben a németekkel játszik majd.

Az olasz kezdőcsapat: Buffon – Chiellini, Bonucci, Barzagli – De Sciglio, De Rossi, Florenzi, Parolo, Giaccherini – Éder, Pellé Szövetségi kapitány: Antonio Conte
A spanyol kezdőcsapat: De Gea – Juanfran, Sergio Ramos, Piqué, Alba – Iniesta, Busquets – David Silva, Fabregas, Nolito – Morata. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Játékvezető: Cüneyt Cakir (Törökország)
Nézőszám: 80.000 fő

1. perc: A fehérben játszó spanyolok indítják útjára a labdát, az olaszok tiszta kékben játszanak, a török Cüneyt Cakir a bíró!
9. perc: Florenzi baloldali szabadrúgását középen Pellé fejeli kapura a szakadó esőben, hatalmasat kell mentenie De Gea kapusnak!
11. perc: Újabb jobboldali olasz beadás, Giaccherini ollózza ezúttal kapura középen, De Gea és a kapufa hárít közös erővel!
24. perc: De Sciglio visszahúzta spanyol párját, mármint a rá kiosztott embert, előcsalogatva ezzel az első mai sárga lapot!
25. perc: De Sciglio teker balról, belül Parolo emelkedik és fejel a kapu mellé! Nem sok hiányzott az olasz vezetéshez!
33. perc: Óriási kapushiba! Vezetnek az olaszok! Pellé végez el 18-ról, középről egy szabadrúgást, De Gea kiüti rossz helyre, Giaccherini még a kapusba lövi az első kipattanót, a másodikat viszont már Chiellini bekotorja! Lehet, hogy nem lesz címvédés! 1:0
40. perc: Nolito szeretné használni De Rossi lábát is, Cüneyt Cakir pedig ezért sárgalapot szeretné használni. Meg is teszi a török!
43. perc: Giaccherini szólózik középen, majd a tizenhatosról, két ember szorításában célba vette a bal felsőt, óriásit védett De Gea.
45. perc: Vége az első félidőnek! Lesz mit megbeszélni a spanyolok öltözőjében!

Merthogy baj van! Jó kezdtek, labdát birtokoltak, de kapura nem játszottak veszélyesen és bár az olaszok kevésbé birtokolták talán a labdát, de a helyzeteket kidolgozták és egyet gólra is váltottak! Megérdemelten vezetnek az olaszok tehát, így a szünetben ők állnak továbbjutásra. Elmarad a címvédés? A szünet után kiderül!

46. perc: Cerélnek a spanyolok a szünetben! Nolito helyére Aduriz érkezik, aztán az olaszok kezdik a második félidőt!
53. perc: Az olaszok is elkezdik a cseréket! De Rossi jön le, Thiago Motta érkezik!
54. perc: Pellé pofán vágja Sergio Ramost a labdáért vívott küzdelemben, Sárga!
55. perc: Éder kap kiugratást a job0boldalon, lefutja a védőjét, majd a tizenhatoson belülről a kirohanó kapusba lő!
60. perc: Eddig nagy nulla, mit a spanyolok mutatnak! A labdát azt képesek birtokolni, de csak az olaszok tudnak vele kezdeni valamit! Még fél óra!
65. perc: Változás! Eljutnak a tizenhatosig a spanyolok, de ott megáll a tudomány! A hírek szerint Marcelino García Toral lehet a spanyoloknál az új szövetségi kapitány. Mit mondjak? Rájuk is férne a kapitányváltás, látva az eddigi játékukat!
70. perc: Fabregas beadása elgurul középen Iniesta lábai között, megtalálja Adurizt, aki 17-ről célt téveszt! Cserélnek a spanyolok! Morata is kiszáll, Lucas Vázquez pedig beszáll! Érthető, továbbra is baj van!
76. perc: Iniesta is próbálkozik 22-ről egy távoli kapáslövéssel, Buffon üti ki! Ébredeznek a spanyolok!
77. perc: Piqué is lő messziről, Buffon ismét hárít! Tűzijáték az olasz kapu előtt!
81. perc: Sérülés miatt kell cserélni a spanyoloknál! Szegény Aduriz! Máris érkezik Pedro a pályára!
82. perc: Az olaszok is cserélnek! Éder jön le a pályáról, Insigne váltja!
84. perc: Cserélnek az olaszok utoljára! Florenzi jön le és az a Darmian érkezik, aki sérültnek volt beharangozva. ezek szerint hat percet még kibír!
85. perc: Bonucci küld kiugratást jobbra Insigne elé, aki kapásból lő 25-ről, nagyot véd De Gea! 5 percük van a spanyoloknak egyenlíteni!
89. perc: Motta is ütött egyet! Nem lepett volna meg a piros lap, de csak sárga érkezik Cakirtól! A felívelt szabadrúgásba Piqé ér bele, Buffon véd óriásit!
90. perc: Még négyet kapnak a spanyolok!
91. perc: Eldőlt! Itt a második! Insigne ível balról jobbra a középpályán Darmianhoz, akinek a beadására középen Pellé érkezik és ő 8 méterről bebombázza a másodikat! 2:0! Piquéről pattant a gólszerző elé!
95. perc: Vége! Kiesett Spanyolország! Nem lesz címvédés!

Azt kell mondanom, hogy az olaszok abszolút megérdemelték a győzelmet. Amikor a labda hozzájuk került, nagyon hatékonyan használták fel, helyzeteket dolgoztak ki. A második félidőben a védekezésre helyezték a hangsúlyt és végül egy kontrával, három húzásból eldöntötték a találkozót. A spanyolok az első félidőben szinte semmit nem csináltak, a másodikban is későn ébredtek, kényszerből túlzottan kitámadtak, így képletesen szólva belehaltak. Egy nagy korszak végérvényesen lezárult náluk, Vicente Del Bosque nyugdíjba mehet, így egy másik korszak kezdetét veheti a spanyol labdarúgásban. Az olaszok tehát a németekkel játszanak majd a negyeddöntőben.