PÉCSI HÍRHATÁR - Foci EB: Portugália-Wales 2:0

2016. 07. 07. 07:14

Foci EB: Portugália-Wales 2:0
Az elődöntőkhöz érkezett a franciaországi labdarúgó Európa bajnokság.

A franciaországi labdarúgó Európa bajnokság az elődöntőkhöz érkezett.

Négy csapat maradt állva, három mérkőzést bonyolítanak még le. Elsőként két olyan együttes játszik, amely a mutatott játék képét tekintve ellentétes utat járt be idáig. A portugálok konzisztensen színtelen, szagtalan focival jutottak el idáig, Wales pedig játszott már kifejezetten szép, európai focit az eddigi öt mérkőzésén, közülük kimondottan unalmasnak csak az északírek elleni nyolcaddöntő volt mondható. A két csapat eddigi utolsó randevúja 2000-ben, 16 évvel ezelőtt jött össze, akkor a portugálok nagyon simán, 3:0 arányban győztek. Egyértelműen ma is erre fognak törekedni, viszont a dolgukat nehezíti, hogy Pepe személyében egy sérült, valamint egy eltiltott, méghozzá William Carvalho is hiányzik majd. Emellett kikerült még a védelemből Eliseu is, tehát ezt a triót fogja pótolni Bruno Alves, Guerreiro és Danilo.

A másik oldalon Chris Colemannek mindössze két hiányzót kell pótolnia, Davies és Ramsey játékára ezúttal nem számíthat a kapitány eltiltás miatt. A védő helyét James Collins, a klasszis középpályásét pedig Ledley King foglalja majd el. Ezekkel a változtatásokkal vágnak tehát neki a felek a döntőért vívandó csatának, bármi is lesz a vége, a walesi foci mindenképpen új magasságokba emelkedett válogatott szinten, ami az ország megítélésének határozottan jót tesz. Ha a portugálok jutnak tovább, akkor pedig saját maguk elvárásait teljesítik, nagy kérdés persze, hogy ha ez megtörténik, akkor milyen játékkal. Erre is választ kapunk a következő bő két órában!

A portugál kezdőcsapat: Rui Patrício – Cédric, Bruno Alves, Fonte, Guerreiro – Joao Mário, Adrien Silva, Danilo, Renato Sanches – Nani, Cristiano Ronaldo – Szövetségi kapitány: Fernando Santos
A walesi kezdőcsapat: Hennessey – Gunter, Chester, Ashley Williams, Collins, Taylor – King, Ledley, Allen – Robson-Kanu, Bale – Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Játékvezető: Jonas Eriksson (Svédország)
Nézőszám: 58.000 fő

1. perc: Sötétszürke mezben a walesiek kezdik a találkozót, a portugálok világoszöld mezben virítanak ma! Jonas Eriksson máris indítja a játékot! Na, lássuk!
8. perc: Egy sárga lappal kezdünk! Joe Allen kapja, miután bokán rúgja Nanit! Allen-t már kétszer figyelmeztette a bíró, harmadszorra már jár a lap, jogosan!
16. perc: Joao Mario kényszerítőzik a jobboldalon Ronaldóval, majd kapura küldi, de elvánszorog a bal kapufa mellett!
19. perc: Egy baloldali walesi szöglet gurul be középre, visszalép a labda útjába Bale, majd félfordulattal célba veszi a kaput, de ez meg fölé megy!
23. perc: Bale szólózik a jobboldalon, majd behúzódik a labdával középre és húszról Rui Patrício kezébe tüzel!
40. perc: Ez a meccs is kezd unalmas lenni, mint az eddig összes olyan, amelyhez a portugál csapatnak köze volt. Ezért jöjjön egy kis érdekesség! Portugáliában körülbelül 10 millió ember él, míg Wales 3 millió lakossal rendelkezik. Ez utóbbi adat is mutathatja, mekkora bravúr a walesiek Európa bajnoki szereplése.
44. perc: Adrien Silva baloldali beadását fejjel a jobboldalon teszi kapura Ronaldo, de annak belső felét megint nem sikerül eltalálni! Fölé megy!
45. perc: Vége az első félidőnek! Eriksson nem látja értelmét a hosszabbításnak! Lehet, hogy a végén rákényszerül egy 30 percesre szegény!

Hát ez sem álmaim focimeccse eddig! A portugálok ugyanazt hozzák, amit eddig körülbelül 495 perc alatt. Wales is csak egyszer találta el a kaput a félidő közepén, viszont az utolsó bő húsz percre ellaposodott a játék. Gyűrik egymást a fiúk, ami dicséretes is lehetne, csak én meg közben elalszok a gép előtt. remélem, a kapitányok valami olyat ki tudnak találni a szünetben, amivel egy kicsit izgalmasabb lehet a parti!

46. perc: Nem lesz csere a szünetben, viszont portugál kezdőrúgás igen, máris elvégezték! Folytassuk!

50. perc: Vezetnek a portugálok! Egy baloldali kis szögletet ível be az egyik társ Cristiano Ronaldo fejére, aki a jobboldalon emelkedik és a rövidbe fejel! Na, kérem! Meccset nyernek a portugálok az EB-n? Eddig úgy tűnik! 1:0
53. perc: Kettő a portugálok előnye! Egy baloldali beadást kifejelnek a védők a jobboldalon érkező Ronaldo elé, aki húszról rálövi, az ötösön Nani beleér és így kerül a kapu közepébe! 2:0!
58. perc: Cserél Wales! Joe Ledley helyére Sam Vokes érkezik! Középpályást vált egy csatár! Hátha bejön!
62. perc: Chester elgáncsolja Ronaldót, méghozzá egy sárga lapért cserébe! A labdához nem sok köze volt! A szabadrúgás éphhogy elkerüli a rövid felsőt!
63. perc: Újabb walesi csere! Robson-Kanu jön le, Simon Church a helyén!
66. perc: Nani jobboldali távoli lövését középre ütik ki Hennessey, ahol Joao Mário érkezik, de nem talál kaput! Utoljára cserél Wales! Collins helyére Jonny Williams áll be!
72. perc: Cristiano Ronaldo kapott sárgát egy, Jonny Williams elleni szabálytalanságért!
74. perc: Cserél a portugál csapat is! Renato Sanches indul el a kispad felé, André Gomes lép be a pályára!
77. perc: Bale kap labdát a pálya baloldalán 30 méterre a kaputól, ráküldi, de a lövés Rui Patrício ölébe csapódik!
78. perc: Az ellentámadásból Danilo kap labdát a tizenhatos jobboldalán, majd hét méterről a kapusba lő, majdnem becsorgott!
79. perc: Portugál csere: Adrien Silva helyére Joao Moutinho érkezik! Még egyszer cserélhet Fernando Santos!
86. perc: Utoljára cserélnek a portugálok! Nani jön le, Quaresma folytatja a helyén!
88. perc: Bale bemutat egy karate rúgást Cedric fején, erre a bíró is bemutatja a sárga lap felemelésének művészetét! Abszolút jogos!
93. perc: Vége! Portugália lesz ott a vasárnapi párizsi fináléban! Wales utazik haza!

Nem lehet szomorú a walesi csapat annak ellenére sem, hogy az első félidőben egyenrangú partnerek tudtak lenni. Ez a csapat két kulcsember hiányát nem bírja el és ez meglátszott a játékukon. Az egyetlen ember, aki ma próbálta komolyan veszélyeztetni a portugál kaput, az nem más, mint Gareth Bale, ám az ő tudása ma kevés volt. A portugálok ma játszottak a legjobban az egész EB-n, kár, hogy ezt korábban nem láttuk tőlük. Az aggasztó lehet a vasárnapi fináléra nézve, hogy Cristiano Ronaldo és Nani termeli csak a gólokat, de ettől függetlenül megérdemelten kerültek a döntőbe. Wales útja tehát véget ért az Európa bajnokságon, Portugália pedig az aranyéremért játszik.