PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Cselgáncs: Csernoviczky Éva megsérült

Ma Zita napja van.
Holnap Valéria napja lesz.

2016. 08. 07. 16:16

Olimpia-Cselgáncs: Csernoviczky Éva megsérült
A nők 48 kilogrammos mezőnyében Csernoviczky Éva lépett a tatamira, aki sérülten is folytatta a versenyt.

Csernoviczky Éva lépett a tatamira a  nők 48 kilogrammos mezőnyében.

Csernoviczky Éva az ukrán Cherniak ellen lépett a tatamira. Előtte még azt látható, hogy az argentin Pareto, a világbajnoki címvédő megveri egy yukóval és egy ipponnal az orosz Dolgovát, így már az is biztos, hogy ő lehet Évi ellenfele, ha továbbjut. Már el is kezdődik a találkozó, Évi fehérben, az ukrán lány kékben látható! Mindkettejüket meginti a bíró passzivitás miatt.

A magyar lány kezdeményez, aztán szerez egy szép yukót, ezért egy pont jár. 2 perc van hátra. Másfél perccel a vége előtt leszorítással próbálkozik Csernoviczky, de nem jár sikerrel. Újabb perc pereg le, az ukrán továbbra sem csinál semmit. Fél perccel a vége előtt, még egy yukóval a zsákban újabb leszorítás jön, 3:0 ide, nem sikerült teljesen végigvinni a műveletet, ebből is csak egy yuko lett. Vége is a meccsnek! Csernoviczky Éva a második fordulóban legyőzi az ukrán Cherniakot és az argentin világbajnoki címvédő Paretóval találkozik majd a következő körben, a negyeddöntőben! Szép volt, Évi!

***

A folytatásban ezúttal kékben érkezik Csernoviczky Éva, akit megintenek a második percben passzivitás miatt! Mi tagadás, az argentin Pareto aktívabb, viszont mintha a magyar lányt zavarná egy sérülés. Másodszor is megintik a kékben cselgáncsozó magyar lányt, sőt, 1:50-nel a vége előtt harmadszor is. A következő intés már leléptetést jelentene. 40 másodperccel a vége előtt egy vazarival megszerzi a vezetést Pareto és sajnos meg is tartja azt, vége a küzdelemnek! Csernoviczky Éva kikapott, vigaszágra kerül, a bronzért mehet. Szegény lánynak nincs szerencséje, hiszen Londonban is ugyanaz a térdsérülés kínozta és most is előjött, sírva hagyja el a szőnyeget. Nagy kár! A vigaszágon a kazah Galdabrah lesz majd az ellenfele, ha a térde is úgy akarja.

***

Részleges szalagszakadással térdében, fehér szerelésben érkezik a tatamira Csernoviczky Éva, akit másfél perc elteltével megintenek a kazah Galdabrah ellen. Mindkét küzdő fél rendelkezik már intéssel. 2 perccel e vége előtt dobással próbálkozik Éva, de sajnos nem ér pontot az akció. Egy perccel a vége előtt támadást indít Éva, amit Galdabrah kontráz meg, ippon lett a vége a meccsnek és egy hetedik hely, sérült térddel. Ez van sajnos.