PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Férfi vízilabda: Görögország-Magyarország

Ma Ervin napja van.
Holnap Zita napja lesz.

2016. 08. 21. 15:55

Olimpia-Férfi vízilabda: Görögország-Magyarország
Az ötödik helyről döntő mérkőzésen volt érdekelt a magyar válogatott az olimpia férfi vízilabda tornáján.

A magyar válogatott az olimpia férfi vízilabda tornáján az ötödik helyről döntő mérkőzésen volt érdekelt.

Alakulhatott volna másképp is, ha a negyeddöntőben nyerjük a büntetőpárbaj, de hát, ha már az történt, ami végül törtét, itt kell helytállni. A csapatért, a stábért, Benedek Tiborért. A görögök az ellenfelek, őket most lehetőleg simán meg kéne verni. Bizonyítsuk be, hogy a magyar vízilabda a világ legjobb 5 vízilabdája között van!

Első félidő:

1. negyed: Fehér sapkában a mieink, kékben a görögök. Elhozzuk a labdát, nem jó a passz. A görögök emberelőnyt kapnak. Nagy Viktor háromszor is véd. Varga Dénes labdát szerez, mi jövünk. Ez a passz sem jó előre. Négy perc van hátra, emberelőnybe kerülünk, időkérés! Az időkérés után Hárai középen eltalálja a kapust, nincs gól, de vezetünk, 1:0! Két perc van hátra, Hosnyánszky egy középső lövéssel ismét megszerzi a vezetést, majd a görögök elrontják a támadásukat. Nálunk emberelőnyből sikerül a kapufát eltalálni aztán a másik oldalon eldobják messzire a kapu fölé a labdát. 12 másodperccel a vége előtt Hársai csavar a görög kapu előtt, de nem talál, aztán Derviszisz ejtését védi Nagy Viktor! Szünet! 1:2

2. negyed: Manhercz Krisztián szerez labdát, támadásban megy a centerpassz, Kis Gábor lefordul és megszerzi a harmadik magyar gólt! 1:3! Mindkét oldalon egy-egy védés, Flegkasz is tud ilyet, meg Nagy Viktor is, aki újabb görög lövést hatástalanít! Másodszorra mellé dobják! 1:3! Hosnyánszky lövésével kezdődik a negyedik perc, elakad a blokkban. Aztán hátul jó a védekezés, Norbi hozza előre a labdát ismét. Nem jó a passz, kettővel vezetünk! 3:5! Magyar emberelőnnyel fordulunk a hajrára, Kis Gábor centerből értékesíti a helyzetet, szépen behúzza! 4:6! Előnyt kapnak a görögök is, Afrudakisz szépít egy távoli lövéssel, 5:6! 55 másodperc van hátra, támadunk,d e elrontjuk, jöhetnek a görögök az egyenlítésért, de csak a kapufát találják el, vége az első félidőnek! 5:6! Vezetünk!

Második félidő

3. negyed: Labdát szerzünk, támadhatunk! Varga Dénes lövését Flegkasz védi, de Vámos óriási lökete ellen már tehetetlen, jobbról érkezett! Megvan a hetedik magyar gól, 5:7! Geniudinasz eltalálja a kapufát, mi pedig emberelőnybe kerülünk. Vámos jobbról bepattintja a nyolcadikat, megint hárommal vezetünk. 5:8! Négy perc van hátra, emberelőnyből szépítettek a görögök, amit mi is megkapunk most. Erdélyi lövését Flegkasz védi, kimarad az emberelőny! 6:8! Két perc van még a szünetig, görög emberelőny és időkérés! Gunasz balról belövi a hetediket, majd Zalánki válaszol szépen és védekezésben kiállítják Varga Danit. Gunasz ismét szépít jobbról, 8:9! Hosnyánszky támadásban ellövi a kapu fölé, ég fél perc! Jó a védekezés, megtartjuk a labdát, jön a szünet!

4. negyed: Az utolsó ráúszást is a magyar válogatott nyeri, támadhatunk! Emberelőnyben tesszük ezt, és meg is van a tízedik gól, Zalánki Gergő a jobbszélről nagyon szépen bedobja. A görögök is kapnak egy emberelőnyt, Decker Ádám kipontozódott. Milonakisz második gólja, csapata kilencedik találata. 9:10! Jönnek utánunk! Újabb magyar emberelőnyt adnak, Erdélyi lövése viszont ezúttal Flegkasz zsákmánya. Kivédekeztünk egy emberhátrányt négy perccel a vége előtt, majd előnybe kerülünk, időkérés! Flegkasz védi Manhercz lövését, Zalánki viszont újabb gólt lő, vele nem bírnak a görögök! 9:11! Két perc van még a meccsből, görög emberelőny és időkérés! Afrudakisz hozza utánunk a görögöket, 10:11! Megkapjuk a fórt a görög kapu előtt, Erdélyi centerezése nem megy be, de a kipattanót Hárai beteszi a kapuba, 10:12! Egy perc van hátra, Nagy Viktor véd! Hosnyánszky előrecipeli, a centerpasszt a görögök szerzik meg, Nagy Viktor véd egy lövést és vége van! Görögország-Magyarország 10:12!

A magyar férfi vízilabda válogatott tehát a londoni után a Riói olimpián is az ötödik helyen zár. Szívós Márton elbúcsúzik a válogatottól, nem jött neki össze az, ami az édesapjának és a nagyapjának igen, sajnos ő olimpiai bajnoki cím nélkül vonul vissza. Nyilvánvaló, hogy a csapat a Montenegró elleni partit rontotta el nagyon, az okokat most még elemezni kell, aztán viszont gőzerővel készülni a jövő évi budapesti vizes világbajnokságra.