PÉCSI HÍRHATÁR - Olimpia-Női vízilabda: Magyarország-USA

EUR árfolyam
   ;/Rate Ft
   CHF árfolyam
   /Rate& Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2016. 08. 14. 14:22

Olimpia-Női vízilabda: Magyarország-USA
A magyar női vízilabda válogatott utolsó csoportmérkőzését a címvédő Amerikai Egyesült Államok csapata ellen játszotta.

A címvédő Amerikai Egyesült Államok csapata ellen játszotta a magyar női vízilabda válogatott utolsó csoportmérkőzését.

A meccs előtt fontos megjegyezni, hogy egyrészt senki nem esik ki, másrészt az sem tragédia, hogyha kikapunk, hiszen ez esetben a harmadik helyen végzünk és a másik csoport másodikjával játszanánk negyeddöntőt. A csapat utolsó helyre nem kerülhet, hiszen a kínaiakat sikerült legyőzni, de azért nyilván nem lennénk szomorúak egy győzelemmel, ebben az esetben a harmadik helyen zárhatnánk, ami azt jelentené, hogy a másik csoport második helyezettje lenne az ellenfél a negyeddöntőben. Csoportgyőztesként akkor zárhatnánk, ha az USA válogatottját legalább 5 góllal sikerülne megverni, ez esetben pedig a másik csoport utolsó helyezettje, a brazil csapat lehetne a negyeddöntős ellenfele Bíró Attila lányainak. Lássuk hát ezt az elképesztően nehéz feladatot, hátha sikerül győzelemmel megoldani!

Első félidő

1. negyed: Fehérben a mieink, kékben az amerikai csapat, elhozták a labdát, ők támadnak, fölé dobják. Garda bejátszása nem jó támadásban, jöhetnek, de visszakapjuk. Kasó Orsolya védi a mieink kapuját. Keszthelyi kapufát lő, majd Maggie Steffens megszerzi az amerikai vezetést egy kontrából, jobbról! 1:0. A negyedik percben járunk, megint Steffens lő gólt, méghozzá Kasót átejtve. 2:1! Emberelőnyben támadunk, Bujka középről kiegyenlít, egyszerű centerakció! 2:2.  Jó a magyar védekezés, nem kaptunk gólt, viszont dobunk egy kapufát. Steffens most mellé dobja támadásban, marad a döntetlen. 2 perc van hátra, Takács-Illés-Antal a labda útja támadásban, Johnson véd. A másik oldalon ugyanezt megteszi Kasó, aztán fölé dobjuk. Az amerikaiak dobnak egy kapufát, időt kérünk! Kontrát fújnak Bujkára, aztán visszaszerezzük és az ejtés a kapufán landol. Amerikai időkérés! Kiállítják Takács Orsolyát, letelik az idő, szünet következik!

2. negyed: Szabálytalan indulás miatt az ellenfél kapja a labdát, de emberelőnyben jó a blokk, a másik oldalon a bejátszásra nem fújnak semmit. Nejsuhl góljával, kontrából újra megszerzik a vezetést, Czigány Dóra jobbról, éles szögből megint kiegyenlít, 3:3! Negyedik perc, 4:3 oda, emberelőnyben támadnak és be is dobják, Melanie Musselman a gólszerző, 5:3 oda! Két perc van a nagyszünetig, mienk a labda, két méteren belülre úszik valaki, elveszik! Gilchrist megszerzi a hatodik amerikai gólt is, már három közte. 6:3 oda! Érik a csoport harmadik Ausztráliával játszunk majd. Fél perc van hátra, időt kér az ellenfél emberelőnyben. Az időkérés után Musselman bevágja a hetediket is, nagy a hátrány. Johnson még véd egy magyar lövést, lejárt az idő! Szünet! 7:3 oda!

Második félidő

3. negyed: Megint az amerikaiak vezetik az első támadást, a kapufára dobják. Magyar támadás jön, Szűcs kő a kapufára, majd Kasó véd, a másik oldalon jön a bejátszás középre, nem fújnak semmit. Amerikai időkérés! Emberelőnyt kapnak, a kapufára dobják. 7:3-ra vezetnek még mindig. Négy perc van hátra emberelőnyben támadunk, magyar időkérés! Megjáratjuk a labdát, Illés lő, Johnson véd. A másik oldalon Kasó véd! Két perc van hátra, Takács lövése pattan a kapushoz, a másik oldalon labdát szerzünk. Kontrát fúj a játékvezető, fél perccel a vége előtt Kasó véd a bal kapufánál. Kiállítást fújnak, Steffens középről megszerzi a nyolcadikat csapatának. Egy magyar lövést meg védenie kell Johnsonnak és most vége! 8:4 Amerikának!

4. negyed: Az amerikai csapat most is elhozza a labdát. szép volt a védekezés, mi jövünk. Letelt a támadóidőnk, Fischer a másik oldalon fölé lő! 8:4 oda! Négy perc van hátra, két szépítő gól után jön egy amerikai centergól, 9:6 oda. Megint letelt a támadóidőnk, ötméterest kapnak, Musselman ez is belövi, megvan a 10. amerikai gól. 10:6 oda. Két perc van még a szenvedésből, Matthewsoné a 11. gól, majd megint elveszik tőlünk támadásban. Jók voltunk hátul, elöl Keszthelyi csavarását védi a kapus. Fél perc van hátra, Kasó Orsi véd egy nagyot, támad az ellenfél, de lepereg az órán a maradék idő! Itt a vége! 11:6 Amerikának! Ötgólos vereség!
Ezzel eldőlt, hogy a magyar női vízilabda válogatott a csoportja harmadik helyén végez és legközelebb már az ausztrálokkal játszik negyeddöntőt. Szégyenkeznünk nem kell, mert a világ legerősebb csapatától kaptunk ki, ugyanakkor nyilvánvaló, hogy a következő meccsen ennél több kell. Reméljük a legjobbakat!