PÉCSI HÍRHATÁR - Vizes VB: Férfi vízilabda-Magyarország-Ausztrália 13-3

Holnap Zita napja lesz.
   /Rate& Ft

2017. 07. 17. 23:09

Vizes VB: Férfi vízilabda-Magyarország-Ausztrália 13-3
A hölgyek után hétfőn az urak is elkezdték a vízilabda tornát a Margitszigeten, a budapesti vizes világbajnokságon.

A budapesti vizes világbajnokságon a hölgyek után az urak is elkezdték a vízilabda tornát a Margitszigeten.

A küzdelemsorozat rögtön egy meglepetéssel kezdődött, hiszen a nyitómeccsen Montenegró Kanadával játszott 8:8-as döntetlent úgy, hogy az utolsó negyedben 8:4-re még a montenegrói csapat vezetett. Mindezt csak azért mesélem el, mert Märcz Tamás magyar férfi vízilabda válogatottja Ausztráliával játszik az első csoportkörben és a legutóbbi, ausztrálokkal vívott tétmeccs alkalmával megtapasztalhattuk, hogy a jelenlegi ellenfél roppant kellemetlen tud lenni. Más szóval vigyázni kell, komolyan kell venni ezt az ausztrál csapatot.

Drasko Brguljan, a montenegróiak egyik, Magyarországon játszó játékosa az M4-Sportnak elmondta, hogy hazájában az emberek délelőtt tíz órakor még lusták. Csak nehogy az legyen a vége, hogy mondjuk Gór-Nagy Miklós mondja ugyanezt a játékosaira az ausztrálok elleni parti után! Mindenesetre a szurkolókon biztos nem múlik majd semmi, hiszen bő fél órával a kezdés előtt már telt ház van a Hajós Alfréd uszodában. Nem hiszem, hogy szót kéne szaporítanom, inkább vágjunk bele a tudósításba!

Első félidő

1. negyed:
Kék sapkában játszik majd a magyar csapat, fehérben az ausztrál, talán ma akkora iramra nem kell számítani, mint tegnap, hát meglátjuk! Amúgy elhozzuk a labdát Erdélyi Balázs révén, megy Hárainak egy passz középre, de gól nincs. Gilchrist viszont a másik oldalon fölé lő! Újabb magyar támadás végződik gól nélkül, Hárai megint nem tud gólt lőni.

Az első gólt Edwards centerjátéka után az ausztrálok szerzik, a másik oldalon Erdélyi lövését megint védi a kapus. Kapnak egy támadóhibát az ausztrálok, miénk a labda, de ebből sincs gól! Aztán Nagy Viktor véd egyet, majd Varga Dénes lő a kapusba. Miután Andrew Ford kapu mellé lő, időt kér a magyar csapat! 0:1 az állás!

Kapunk egy emberelőnyt, amit Zalánki a kapufára lő, a másik oldalon Nagy Viktor véd óriásit! Vámos Márton szerzi 100 másodperccel a szünet előtt az egyenlítő gólunkat, most 1:1 az állás! Szép távoli bomba volt! Nagy Viktor újabb zseniális védése után támadásban megint rossz a centerpassz, de semmi baj, mert a magyar kapus megint véd! Aztán megint elveszítjük a labdát és időt kérnek az ausztrálok. Ezt követően ők kapnak emberelőnyt az utolsó másodpercekre, ám gólt szerezni nem tudnak, Nagy Viktor védésével zárul az első negyed! 1:1 az állás!

2. negyed:
Megint elhozzuk a labdát, ezúttal Manhercz teszi ezt meg. Azonban támadóhibát ítélnek. Gilchrist a kapu mellé lő távolról, majd a másik oldalon Varga Dénes elszakad az emberétől középen, meg is kapja, három méterről be is dobja. 2:1 ide! Aztán labdát szerzünk és Manhercz lő messziről, de újabb gól nem születik. Viszont Nagy Viktor újabb védéssel bizonyítja elképesztő formáját, aztán még egy szélső lövést hárít! Vámos passza nem jó Varga Dénesnek, de továbbra sincs gond, mert megint véd a kapusunk! Aztán következik egy bal szélső lövés Varga Dénestől, ez a kapuban landol, itt a harmadik magyar gól! 3:1!

Az ausztrálok támadóideje közben lejár, kapunk egy emberelőnyt, Hárai, hosszas passzolgatás után meg is kapja, de a kapus kezébe lövi. Az ellenakcióból nem sikerül veszélyes helyzetet kialakítani Török Béla kapufát talál, Ausztrália időt kér!Időkérés után eladják a labdát, köszi szépen, jöhetünk! És ha már jövünk, akkor miért ne lőhetne Hsonyánszky messziről gólt? Meg is teszi! Ez a negyedik magyar találat! 4:1 ide! Younger válaszol a másik oldalon emberelőnyből, majd mi is megkapjuk ugyanezt, időt is kérünk!

Járatjuk a labdát emberelőnyben, Varga Dénes középről újabb gólt szerez a végén, 5:2. két másodperccel a nagyszünet előtt Nagy Viktor emberhátrányban hárít egy lövést majd leketyeg az utolsó két másodperc. A nagyszünetben 5:2-re vezetünk Ausztrália ellen!

Másodi félidő

3. negyed:
Elhozták az ausztrálok a labdát, de gond továbbra sincs, Nagy Viktor emberhátrányban véd, majd Decker lő a kapusba centerből a másik oldalon! A következő akciónkból ötméterest kapunk, amit Varga Dénes értékesít, 6:2-re vezetünk már! Nagy Viktor a tízedik ausztrál lövést is védi, 83 százalékos hatékonyságnál jár. Aztán egy emberhátrányos helyzetben is véd, aztán dobunk egy kapufát támadásban. A következő ausztrál támadás elhal, majd nálunk centerben Hárai kap labdát, átveszi, visszahúzzák, semmi ítélet, helyette ausztrál labdaszerzés illetve időkérés. Utána Nagy Viktor megint véd és kapunk egy emberelőnyt. Időt kérünk! Csak az a baj, hogy közben meg Hárai gólt dobott, de hát ez legyen a legnagyobb bajunk! Török Béla kap egy centerpasszt időkérés után, és gólt szerez, majd visszaszerezzük a labdát, de kontrát fújnak a bírók! Török szabálytalan volt! Joe Kayes végül gólt szerez centerből, 7:3-ra szépítik az állást, 1 perc van hátra, támadnak az ausztrálok, de elrontják, miénk a labda! Jól megjátsszuk a labdát, de elrontjuk, újabb gól már nem születik, 7:3-mal megyünk pihenni!

4. negyed:
Elhozzák az ausztrálok a ráúszásnál, a támadást gyatrán fejezik be. Hárainak továbbra sincs szerencséje, ő is elrontja a helyzetét. Aztán az ellenfél nem lő kapura lejár a támadóidő. A nyolcadik gólunkat az ellentámadásból, centerből Hárai csavarja a kapuba. Nagy Viktor labdát szerez védekezésben, majd Mezei Tamás labdát kap centerben és be is dobja! Megvan a kilencedik! 9:3-ra vezetünk!

Aztán újabb magyar támadásban Erdélyi próbálkozik egy szélső húzással, de véd a kapus, ahogy Nagy Viktor is a másik oldalon! Manhercz ezután messziről lövi a tízedik magyar gólt és Nagy is lehalássza a labdát a levegőből. Vámos ezután egy távoli bombát ereszt meg, amivel a zsákba kerül a tizenegyedik magyar gól, 11:3 tehát az állás, időt kér az ellenfél!

Emberelőnyből Younger pattint kapu fölé, két és fél perc van hátra! Decker is mutat valamit, centerből próbálkozik, de véd a kapus. Az ausztrálok ellen ítélnek kontrát ezután, időt is kér Märcz Tamás! Szélről, kintről szerez gólt Török Béla, óriási löket volt ez az időkérés után. Aztán Nagy Viktor védi Edwards lövését, Erdélyi pedig kapu mellé lő. Viszont Manhercz védekezésben labdát szerez, végigúszik vele a pályán és bedobja az újabb magyar gólt! Zúg a szép volt fiúk a lelátón, 13:3! És ez is marad a vége, lejárt az idő!

Győzelemmel kezdi tehát a budapesti vizes világbajnokság férfi vízilabda tornáját a magyar férfi vízilabda válogatott, amely az első negyedben látott bizonytalankodást leszámítva végig uralta a nyitómeccsét. Csapatunk ezzel a győzelemmel, jobb gólkülönbsége miatt átvette a vezetést a B-csoportban. De nemcsak ennek lehet örülni, hanem Märcz Tamás születésnapjának. A mai meccshez ez az alkalom kitűnő érzelmi töltetet adott, győzelmünket megkoronázta, hogy a közönség a szövetségi kapitányt teli torokból énekelve köszöntötte fel. A magyar férfi vízilabda válogatott tehát a játék minden elemében kitűnő teljesítménnyel 13:3 arányban verte Ausztráliát, szerdán pedig Olaszország ellen folytatja a csapat a második csoportkörben!