PÉCSI HÍRHATÁR - Vizes VB:Hosszútávúszás- Női 10 kilométeres táv

Ma Ervin napja van.
Holnap Zita napja lesz.

2017. 07. 16. 23:09

Vizes VB:Hosszútávúszás- Női 10 kilométeres táv
A férfiak után a nők is vízbe ugrottak vasárnap Balatonfüreden a hosszútávúszás versenyszámában.

Vasárnap  Balatonfüreden a férfiak után a nők is vízbe ugrottak a hosszútávúszás versenyszámában.

A táv ezúttal 10 kilométer volt, ezen a megmérettetésen is 62-en vettek részt. Két magyar versenyző, Olasz Anna és Sömenek-Onon Kata ugrott vízbe. Olasz Anna, hogy elkerülje a rajt utáni lökdösődést, utolsóként, néhány másodperces késéssel vetette magát a többiek után.
Kezdetben a két lány együtt haladt a mezőny második felében a harmincadik-negyvenedik hely környékén, ám az első, 2500 méter hosszú kör végére Olasz Anna a tizenharmadik helyre kapaszkodott fel, Sömenek Kata pedig bent ragadt a mezőnyben.

Eközben az élen a francia Aurélie Müller átvette a vezetést és kényelmes tempóban vezette a mezőnyt, de a stafétát időnként átadta a mögötte érkező triónak. Ebben a hármasban a két olasz, Arianna Bridi és Rachele Bruni, valamint a brazil Ana Marcela Cunha úszott. Ők négyen (Müller, Bruni és Cunha) felváltva úsztak legelöl. A két magyar lány közül Sömenek-Onon Kata végig a mezőny második harmadában haladt, Olasz Anna pedig fél távnál is a legjobb tízben tartotta magát és abban az összesűrűsödött csoportban is csapott célba, a nyolcadik helyen zárt, ennél előrébb jönni már nem tudott.

A mezőny végéből az utolsó kilométerre előre keveredett az ecuadori Samantha Arévalo, aki végül a győztes francia Müller mögött ért be a második helyen, megszerezve ezzel Ecuador első világbajnoki érmét hosszútávúszásban. A bronzérmet ketten is megkapták, az olasz Bridi és a brazil Cunha ért be holtversenyben a harmadik helyen, kettejük befutójáról a célfotó sem tudott dönteni.

Olasz Anna  nyolcadik lett, mindössze 14,7 másodperccel kapott ki a győztestől, Sömenek-Onon Kata viszont több mint négy perces hátrányt szedett össze és a 27. helyen végzett. Szerdán következik a folytatás a hölgyek mezőnyében, akkor 5 kilométer lesz a táv Balatonfüreden!